Yeni Skoda Karoq SUV özellikleri ve fiyatı

Skoda, Yeti’ nin yerine geçecek olan yeni SUV modeli Karoq’ u tanıttı. Peki, Skoda Karoq fiyat etiketi nedir? Özellikleri neler?

Skoda’ nın yaşlanan fakat hala formda olan Yeti' nin yerine geçecek olan modeli Karoq sonunda tanıtıldı. Otomobilin isminin değişmesinin yanında tasarımında da büyük kardeş Kodiaq' tan izler taşıyor.

İlk bakışta, Skoda Karoq' un tamamen yeni bir otomobil olduğu açıkça görülebiliyor. Duygusal ve dinamik tasarım ve sayısız kristal bileşenle, Karoq yeni ŠKODA tasarım dilinin taze bir üyesi. Çarpıcı 3 boyutlu ön bölüm, konturlarıyla koruma ve gücü simgeliyor. Ön yüz, özellikle geometrik şekilli farlar ile dikkat çekiyor. Ambition donanım paketi ve üstündeki paketlerde tam LED farlar kullanılmış. Ana farların alt kenarı boyunca uzanan dar bir ışık şeridi, sinyal lambası ve gündüz farları ile bütünleşiyor. Ana farların altında konumlanan sis lambaları, tam LED teknolojisi ve viraj aydınlatma fonksiyonu ile birlikte standart olarak geliyor. Krom kaplamayla çerçevelenmiş radyatör ızgarası, ŠKODA' ya has trapezoid şekli ile öne çıkıyor.

Uzun aks mesafesi, yandan bakınca kolayca görülebiliyor ve cömert genişlikteki iç mekâna işaret ediyor.

Farlardan arka tarafa doğru bir çizgi yumuşak bir şekilde uzanıyor; bu çizgi kaportayı aerodinamik olarak biçimlendiriyor. Tekerlek kemerleri geniş, köşeli kaplamalarla çerçevelenmiş ve Yeni Skoda Karoq' u daha da güçlü gösteriyor. Düz, yana yatık arka lambalar 2 bölüme ayrılmış: dış kısmı yan çerçevelere, iç kısmı bagaj kapağına entegre edilmiş. Reflektörler, arka tamponun dış kısmında, sensörlerin altında konumlanıyor. Arkadaki ışık takımı, LED farlar, fren lambaları ve plaka aydınlatmasını içeriyor. Arka stop lambaları Skoda’ nın tipik 'C' şeklini oluşturuyor. Yeni Karoq, standart olarak 16 veya 17 inç tekerleklerle donatılmış. 3 farklı tasarımla 17-, 18- ve 19-inç alaşım jantlar isteğe bağlı aksesuarlar arasında.

Volkswagen Tiguan ve Seat Ateca' nın kardeş modeli olan Skoda Karoq 2017-2018, 4.382 mm boya, 1.841 mm genişliğe ve 1.605 mm yüksekliğe sahip olmakla beraber aks mesafesi de 2.638 mm olarak açıklandı. Geniş bagaj hacimleriyle bilinen Skoda modellerinde Karoq’ da nasibini almış; 521 litre hacimli bagaj, arka koltuk sırtlıkları yatırılarak 1.630 litreye kadar genişletilebiliyor. VarioFlex sistemi ile tek tek ayarlanabilen koltuklar ayrıca tamamen çıkarılabiliyor ve SUV maksimum 1810 litrelik kargo kapasitesine sahip bir minibüse dönüşüyor.

Skoda için bir ilk olan dijital gösterge paneli Karoq' ta analog ünitenin yerini alıyor ve sürücünün istekleri doğrultusunda kişiselleştirilebiliyor. Teknoloji alanında farklı seçenekler sunan Karoq' ta ekstra ücret karşısında sunulan donanımlar arasında full LED farlar, temassız telefon şarjı, elektrikli bagaj kapağı, 10 renkli ambiyans aydınlatması ve Wi-Fi bağlantı noktası gibi özellikler yer alıyor.

Skoda Karoq 2017-2018 modelinin kaputunun altında en yeni teknolojiler yer alıyor. Modelde 2 benzinli, 3 dizel motor seçeneği sunuluyor. Motorların silindir hacimleri 1.0, 1.5, 1.6 ve 2.0 l; güç çıkışları ise 85 kW (115 PS) ila 140 kW (190 PS) arasında değişiyor. Tüm güç aktarma organlarında turbo şarj ve doğrudan enjeksiyonun yanı sıra durdur-başlat teknolojisi ve fren enerji geri kazanımı gibi özellikler içeriyor. Motorlar çok verimli ve EU 6 düzenlemeleri ile uyumlu. En güçlü dizel hariç tüm seçenekler 6 ileri manuel şanzıman veya 7 vitesli DSG ile kombine edilebiliyor. 140 kW (190 PS) gücündeki 2.0 TDI standart 4 × 4 sürüş sistemi ve 7 vitesli DSG şanzıman ile eşleşiyor. Ayrıca, yeni VW Golf’ ünde kullandığı  1.5 TSI motor, silindir deaktivasyon özel özelliğine sahip.

Skoda Karoq Ambition donanım seviyesinden itibaren, Sürüş Modu Seçimi ile isteğe bağlı olarak Normal, Spor, Eko, Bireysel ve Kar (4x4) modları mevcut. Off-Road modu 4 tekerden çekiş ile engebeli arazide sürüş özelliklerini geliştiriyor.

Skoda Karoq 2017-2018 fiyat listesi sonbahar aylarında açıklanacak. Ancak başlangıç seviyesi olan Seat Karoq 1.0 TSI fiyat etiketinin 94.900 TL olmasını bekliyoruz. Sınıfı ve özellikleri göz önüne alındığında 109,900 TL fiyat etiketi (Mayıs 2017) olan ağabeyi Kodiaq başlangıç fiyatından yaklaşık 15 bin TL daha ucuz olması (Karoq’un çıktığı tarihteki Kodiaq başlangıç fiyatına göre) ihtimal dâhilinde gözüküyor.

2017 Skoda Kodiaq Fiyat Listesi Açıklandı!
2017 Skoda Kodiaq Suv Özellikleri ve Fiyatı
2018 Skoda Karoq SUV, Yeti’nin yerini alacak! Fiyat ne olur?
Yeni Kasa Skoda Octavia 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Skoda Kodiaq Test Sürüşü ve Yorum
2017-2018 Yeni kasa Skoda Yeti ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?
2017 Skoda Rapid ve Rapid Spaceback Fiyat Listesi
Skoda Kodiaq RS’e müthiş çift turbo dizel!
Skoda Kodiaq-Kodyak iç kabini ve tahmini fiyatı
2017 Skoda Kodiaq Fiyatı ve Özellikleri
Skoda Kodiaq’ın dolu versiyonu ‘Scout’ Cenevre’ye hazır
Skoda Kodiaq Sportline özellikleri
Skoda modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

2 Yorum

2017-12-04 13:58:29

2017-08-15 17:20:26

Benzer Haberler