Yeni SEAT Leon 2017 satışa sunuldu! İşte Fiyat Listesi…

SEAT’ın en çok beğenilen modellerden biri olan Leon’un yenilenmiş versiyonu satışa sunuldu. Yeni SEAT Leon 2017 fiyat listesi’nde giriş seviyesi olan 1.2 TSI 110 HP Style modeli 75 bin 400 TL fiyat etiketine sahip.

İspanyol üreticinin tarihindeki en büyük ürün atağı kapsamında geliştirilen Yeni Leon, bugüne kadar Leon Ailesi’ni başarıya taşıyan tasarım, dinamizm, keyif ve kullanım kolaylığı gibi unsurları daha da geliştirmiş. “Leon Formülü” olarak tanımlanan, tasarım ve işlevselliğe dayanan bu formülün geldiği en son nokta olan Yeni Leon 2017, markanın başarı hikâyesini devam ettirmeyi hedefliyor.

Sürüş destek sistemleri, güvenlik sistemleri ve bağlanabilirlik ile ilgili yeni teknolojileri barındıran Yeni SEAT Leon 2017, 5 kapılı ve ST gövde seçenekleri ile sunuluyor.

Daha keskin, daha ahenkli bir tasarım

SEAT Leon’un başarısındaki ana sebeplerden biri kuşkusuz göz alıcı tasarımına dayansa da yeni versiyonunda bazı değişiklikler yapıldı. SEAT Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero Romanos bunu “Yeni SEAT Leon da her şey değişmesine rağmen aslında hiçbir şey değişmedi diyebiliriz. Çok cazip bir model olan Leon’un imajinı değiştirmek gerekmiyor, sadece güçlendirmek ve tazelemek gerekiyordu.” şeklinde özetliyor.

Dış tasarımına bakıldığında Yeni 2017 SEAT Leon’da ön ve arka bölüm daha keskin ve iddialı hatlara sahip hale gelirken; sert yatay hatların belirginliği ön ve arkada azaltıldı. Böylece otomobil, keskin ve saldırgan tasarımının yanı sıra aynı zamanda daha ahenkli bir görünüm de elde etti. Bir başka yenilik ise, otomobilin algılanan büyüklüğünü artırmak için, ızgarayı - normalde daha üst araç kategorisinde bulunabilecek olan - daha zengin bir krom kullanarak, 40 milimetre daha büyütmek oldu. Karakter, kalite açısından dış kısımda olduğu kadar iç kısımda da güçlendirildi.

Yeni Seat Leon’un içinde yer alan LED ambiyans aydınlatması, yeni tasarlanan 8 inçlik ekran üzerinden sürücünün isteğine göre ayarlanabilir özellikte tasarlandı. Yeni geliştirilen Full-LED teknolojili dış aydınlatma sistemleri ise, kötü hava şartlarında bile iyi performans gösteren yeni arka lambalar ve ön farlar nedeniyle özellikle belirtilmeye değer hale geldi. Ayrıca, LED teknolojisi sinyaller ve sis lambalarında da kullanıldı.

Geniş motor yelpazesi

Yeni Leon 110 bg ile 150 bg arasında uzanan güç değerlerine ve olağanüstü tork rakamlarına sahip tümü turbo olan motor yelpazesiyle sunuluyor. Yeni 2017 SEAT Leon’un geniş motor yelpazesi, dizel ve benzinli versiyonları kapsıyor. Dizel motorlar arasında 115 bg gücünde yeni bir 1.6 TDI motor bulunuyor. Bu motor hem otomatik hem de manuel şanzımanla sunuluyor ve 4,0 lt.’lik düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor.

2017 SEAT Leon’da sunulan benzinli motorların gücü 110 bg ile 150 bg arasında değişirken, 1,0 litre TSI üç silindirli 115 beygir gücündeki motor en yeni ve farklı versiyonu oluşturuyor. Bu Ecomotive motor 4,4 lt.’lik düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekerken, CO2 emisyonu da ortalama 102 g/km seviyesinde kalıyor.

Yeni XCELLENCE trim

SEAT Leon 2017, üç ekipman serisi ile sunuluyor: Style, FR ve XCELLENCE. Giriş seviyesi Style donanım, yalnızca cazip bir fiyat sunmakla kalmıyor, aynı zamanda 16” alüminyum alaşımlı jantlar, LED Gündüz Sürüş farları, elektrikli park freni, otomatik klima gibi günlük kullanımda gereksinim duyulan tüm özellikler ile yedi hava yastığı, XDS ve Arka Park Sensörü gibi güvenlik sistemlerini de sunuyor.

FR donanımında ise ek olarak 17” alüminyum alaşımlı jantlar, sunroof, Full LED Farlar, 8” bilgi-eğlence ekranı ve ön park sensörleri yer alıyor.

SEAT Leon 2017 ile satışa sunulan yeni donanım paketi ise serinin konfor özellikli donanımı olan XCELLENCE. Leon XCELLENCE, krom tasarımlı ön ızgara, yeni ön ve arka tamponlar, krom yan cam çerçeveler ve 17” alüminyum alaşımlı jantlarıyla parlıyor. XCELLENCE paketi aynı zamanda Full LED ön farlar, ön ve arka park sensörleri, KESSY Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Geri Görüş Kamerası, sunroof ve 8” bilgi-eğlence ekranını da içeriyor.

Yeni SEAT Leon’da en yeni Sürücü Destek Sistemleri

Yeni Leon 2017, SEAT’ın Ateca ile başlattığı gelişmiş sürücü destek sistemleri seçeneklerine de sahip. Opsiyonel Trafik Sürüş Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme sistemi, Acil Durum Asistanı ve Uzun Far Asistanı bu teknolojilerin bazıları. Yeni 2017 SEAT Leon’da ayrıca tüm donanımlarda Elektrikli Park Freni standart olarak sunuluyor.

Bağlanabilirlikte son nokta

Birçok sürücü için, bağlanabilirlik (Connectivity) özellikle kent yaşamında, dijital dünya ile iletişimde öncelikli yere sahip. SEAT markası da en son nesil Easy Connect eğlence ve bağlanabilirlik sistemi Full Link ile bunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Media System plus, 8 inçlik ekranı ile kullanım kolaylığı sunarken, son teknoloji bilgi eğlence sistemlerinin zirvesini oluşturuyor. Merkezi gösterge panelinde kolaylıkla ulaşılabilen Kablosuz Şarj Ünitesi akıllı telefon şarjını ilk defa olarak kablosuz yapmayı mümkün kılıyor ve tavan anteninin otomatik eşleşmesi sayesinde çok daha iyi bir sinyal çekişi sağlıyor. Full Link hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcıları için bağlanabilirlik dünyası anlamına geliyor. MirrorLink'in yanı sıra Full Link, Apple CarPlay ve Android Auto (Türkiye’de henüz kullanılmamaktadır) fonksiyonlarını da barındırıyor. Full Link, SEAT Leon’un bilgi-eğlence sistemi üzerinden akıllı telefonları ve uygulamalarını güvenli bir şekilde çalıştırılmasını sağlıyor.

Yeni SEAT Leon 2017 Fiyat Listesi:

SEAT 2017 MODEL TAVSİYE EDİLEN ANAHTAR TESLİM FİYAT LİSTESİ

Model

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı

Yeni LEON 1.2 TSI 110 HP S&S Style

76.900 ₺

Yeni LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&S Ecomotive Style

84.200 ₺

Yeni LEON 1.4 TSI 125 HP S&S FR

88.200 ₺

Yeni LEON 1.4 TSI 150 HP DSG FR

98.500 ₺

Yeni LEON 1.4 TSI 150 HP DSG XCELLENCE

98.500 ₺

Yeni LEON 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR

100.900 ₺

Yeni LEON 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S XCELLENCE

100.900 ₺

Yeni LEON 1.6 TDI 115 HP S&S Style

93.400 ₺

Yeni LEON 1.6 TDI 115 HP DSG S&S Style

105.900 ₺

Yeni LEON 2.0 TSI 300 HP DSG S&S CUPRA

197.000 ₺

Yeni LEON ST 1.6 TDI 115 HP DSG S&S Style

104.900 ₺

 Seat fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler