Yeni Nissan Qashqai-Kaşkai Alınır Mı? İşte Özellikleri

Yeni makyajına kavuşan Nissan QASHQAI artık daha şık ve daha dinamik görünüyor…. Haber7'den Serkan Saraç'ın Nissan QASHQAI 2018'i mercek altına aldı.

Yeni makyajına kavuşan Nissan QASHQAI artık daha şık ve daha dinamik görünüyor….

DIŞ TASARIM

Firmalar son dönemde kasa değişikliği yerine, makyaj değişikliğine gidiyor ve bu da oldukça iyi sonuçlar doğuruyor. İddialı olan modeller yeni makyajlı halleriyle daha da iddialı oluyorlar. QASHQAI de bunlardan bir tanesi.

Kasa olarak yenilenmeyen ancak ufak tefek değişiklikler gören model, ön tasarımda makyajını bizlere göstermeye başlıyor. Yenilenen far grubu ve V motion ızgara, ön tarafı oldukça hareketlendirmiş. Yan profil bire bir aynı ancak arka stop grupları bir önceki nesle göre daha yatay ve içerisinde led donanımlar bulunuyor.

İÇ TASARIM

İç tasarımda da ufak tefek dokunuşlar var. Yenilenen direksiyon simidi oldukça başarılı. Malzeme yapısı sınıf atlamış ve artık daha yumuşak. Vites topuzu da değişmiş gözümüzden kaçmadı.

Havalandırma ızgaraları daha ince olduğundan sportif bir hava katmış. Bu değişenlerin dışında Nissan yıllardır kullandığı çoğu teknolojiyi QASHQAI’de kullanmaya devam etmiş. Start stop, kör nokta uyarıcısı, şerit takip sistemi, yokuş kalkış desteği, 360 derece kendin park ve park yardımı, koltuk ısıtıcıları, dijital çift taraflı klima, yol bilgisayarı, navigasyon, harita , sesli komut sistem kullandığınız bir ekran, bunların başlıcaları..

Bu arada içerde konfor bir önceki nesilde olduğu gibi devam ediyor. Hacim konusunda arka taraf biraz sıkıntılı olsa da yeterli kapasiteyi sunabiliyor. Koltuklar yine çok konforlu. Diz ve baş mesafeleri sizleri rahat ettirecek kadar yeterli. Süspansiyonlar konfora katkılar sağlıyor. Panoramik tavan içeriyi müthiş aydınlatıyor. Ve yeni ses sitemi müzik severleri hayran bırakıyor…

MOTOR ÖZELLİKLERİ ARTI VE EKSİLER

+ Yakıt tüketimi eski nesil modellerinde olduğu gibi yine iddialı. Test tüketimi ortalama 7.5 Litre.. ( 30 kuruş)

+ Performans olarak sınıf ortalamasında olan model, özellikle ara hızlanmalarda çok başarılı. Uzun yollarda keyif verebilir cinsten.

- İlk kalkışlarda hem şanzımanı hem de ağırlığı, modelin seri işler yapmasına izin vermiyor

+ Motor sesi içeride artık daha az, yalıtım geliştirilmiş.

+ Panoramik tavan içeriyi inanılmaz ferahlatıyor.

+ Koltukların yanal destekleri biraz daha iyi artık

+Teknoloji yine eski nesilde olduğu gibi üst seviyede

- OTOMATİK Şanzıman kademeli olursa daha iyi performanslar elde edilebilir

Silindir Hacmi: 1598 cc

Beygir Gücü: 130 HP

Maksimum Tork: 320 Nm

0-100 Km Hızlanma: 10.5 sn

Maksimum Hız: 190 km/s

Yakıt Türü: Dizel

Şehir İçi Ortalama Tüketim: 5.7 lt

Şehir Dışı Ortalama Tüketim: 4.5 lt

Karma Yakıt Tüketimi: 4.9 lt

Yakıt Deposu: 55 lt

Lastik Ölçüleri: 225/45 R19

Yıllık Vergisi: 1.035 TL

KAYNAK: Serkan Saraç HABER7Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler