Yeni KODİAQ ile Skoda’nın Paris’te SUV gösterisi 2016-09-24

Çek üretici Skoda, Paris otomobil Fuarı 2016’da yeni model atağının en önemli ve son üyesi olan 2017 Yeni Kodiaq’ı ilk kez dünya kamuoyuna tanıtıyor. Markanın 7 koltuklu ilk büyük SUV aracı olan Kodiaq, aynı zamanda Skoda için “SUV atağı”nın da startını veriyor.

Skoda, bu yılki Paris Otomobil Fuarı’nda “SUV atağı”nı Kodiaq’la başlatıyor. Çek üreticinin 7 koltuklu ve büyük boyutlu ilk SUV modeli olan Kodiaq, dünya kamuoyunun önüne Paris’te çıkıyor.  4.70 metre uzunluğu, 7 koltuğa kadar çıkabilen oturma kapasitesi ve sınıfının en büyük bagaj hacmiyle dikkatlari üzerinde toplayacak 2017 Skoda Kodiaq, kendine özgü tasarım karakteri, pratikliği ve sadece üst sınıf modellerde bulunan inovatif teknolojileriyle de adından söz ettirmeyi hedefliyor.

Çek üretici, 2017 Kodiaq ile mevcut model yelpazesini 7’ye, versiyon sayısını da 40’ın üstüne çıkarıyor. Yine Kodiaq ile SUV atılımına start veren Skoda, “2025 Stratejisi”ne uygun olarak önümüzdeki yıllarda yeni modellerle bu hızlı gelişen sınıfta da yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor. Skoda, böylelikle model yelpazesinin çekiciliğini artırmayı ve markaya yeni müşteri grupları eklemeyi de amaçlıyor. Bu çerçevede yeni Kodiaq, Skoda’nın, her sınıfta en iddialı donanımları sunma iddiasının da öncülüğünü yapmış olacak.