Yeni kasa Dacia Duster ne zaman tanıtılacak? Fiyatı ne olur?

Renault-Nissan Alliance Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Carlos Ghosn, daha önce yeni kasa Dacia Duster'ın 2017'de tanıtılacağını doğrulamıştı. Largus.fr'de yayınlanan yeni bir rapor, şirketin Eylül 2017’de gerçekleşecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 2018 Dacia Duster’ı tanıtacağını açıkladı. Peki, Türkiye’ye yeni kasa Dacia Duster ne zaman gelecek? Fiyatı ne olur?

Fransız yayıncının raporunda, yeni Dacia Duster'ın B0 platformunun güncellenmiş bir versiyonunu kullanacağı öne sürülüyor. Önceki raporlar, CMF platformunun yeni kasa Duster'ın temelini oluşturacağını söylüyordu. Dacia Grand Duster adlı 7 koltuklu bir versiyonunun da aileye katılacağı belirtiliyor ve yeni raporda bu versiyonun farklı bir platform kullanabileceği söyleniyor.

2018 Dacia Duster’ın 125 beygirlik 1.2 litrelik TCe benzinli ve 1.5 litrelik dCi dizel ünitelerini motor yelpazesine eklemesi bekleniyor. 90 bg 0.9 litrelik TCe benzinli motor veya 100 bg  1.2-litrelik TCe benzinli motor giriş modeline güç verebilir. Önceki raporlar, mevcut 1.5 litrelik dCi dizel motorunun yerini alabilecek bir 1.6 litrelik dCi dizel motordan bahsetmişti. Bugün olduğu gibi, gücü yere aktarma seçenekleri manuel ve EDC çift kavramalı otomatik şanzıman ile olması bekleniyor.

Peki, Yeni Kasa Dacia Duster ne zaman gelecek? Fiyatı ne olur?

Yeni Kasa Dacia Duster fiyatı henüz açıklanmadı, ancak rakipleri ile karşılaştırıldığında, uyguladığı düşük fiyat politikasını devam ettireceğini düşünüyoruz. Yeni Dacia Duster 2018 yılının ilk aylarında Avrupa ile birlikte Türkiye’de satışa sunulacak.

İşte Yeni 2017 Dacia Logan Mcv Stepway
Dacia fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler