Yeni kasa Audi Q5’e çarpışma testinden tam not

Audi’nin tüm dünyada en çok satan SUV modeli Q5, yeni nesliyle Euro NCAP tarafından yolcu, çocuk ve yaya güvenliğinde en yüksek puan olan 5 yıldız ile ödüllendirildi

Avrupa’da satışa sunulan otomobillerin tasarımlarını, teknik yapılarını ve güvenlik performanslarını, çarpışma testleri sonrasında titiz biçimde denetleyen bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP, Audi’nin en çok satan SUV modeli Q5’ in 2017 yılında satışa sunulan yeni neslini 5 Yıldız ile ödüllendirdi.

Yeni kasa Audi Q5 2017, yolcu, çocuk ve yaya güvenliği noktalarında da Euro NCAP tarafından tam not aldı. Yeni Audi Q5’in bu notu almasındaki en önemli güvenlik asistanı ise Audi Pre Sense Şehir (Audi Pre Sense City) oldu. Standart olarak sunulan güvenlik sistemi Audi Pre Sense City sistem sınırları dâhilinde 40 km/s hıza kadar gerçekleşen kazaların büyük bölümünü önlerken, 85 km/s kadar olan kazaların ise çarpma hızını ve bununla birlikte çarpışmanın etkisini büyük ölçüde azaltıyor. Sistem gerektiğinde Audi pre sense basic kapsamındaki ek güvenlik önlemlerini devreye sokuyor. Ön emniyet kemerlerini otomatik olarak geren sistem eşzamanlı olarak açık olan camları ve panoramik tavanı da kapatıyor. Sistem ayrıca çarpışma anında standart olarak sunulan fren asistanı ile fren anında savrulmayı ve bunula birlikte başka araçlara çarpma ihtimalini önlemek üzere sürücüyü destekliyor.

Bir önceki nesline göre 90 kilogram kadar hafifleyen Yeni kasa Audi Q5 2017, tüm çarpışma güvenliği testlerinden aldığı yüksek puanlarla aktif ve pasif güvenlik alanlarında yalnızca kendisinin değil Audi markasının da hafif yapı teknolojisinin ve yüksek standartlarının altını çiziyor.

2017 Yeni Audi Q5 Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Audi fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler