Yeni kasa 2017 VW Tiguan alınır mı?

Yeni 2017 Volkswagen Tiguan keskin hatlarıyla her zamankinden daha yetenekli olduğunu kanıtlıyor.

Yeni Tiguan önümüzdeki dört yıl içerisinde Volkswagen firmasının piyasaya çıkaracağı SUV modellerinden en önemlisi ve bu yüzden de ilk sahneye çıkanı oldu. Tiguan gibi bir beş koltuklu, aile dostu SUV’un genel amacı konforlu, pratik ve kullanımı kolay olmalı ve bunları da genel anlamda iyi başarıyor.

İlk izlenimler Tiguan’ın ne kadar rahat bir sürüşünün olduğunu gösteriyor, tabii bunda test aracında yer alan isteğe bağlı adaptif amortisörlerin payı büyük. Normal sürüş modunda iken ‘sert bir sürüşü var’ demek haksızlık olur. Comfort moduna alındığı zaman ise bu hafif sertlik yumuşuyor. Direksiyon aracın ağırlığı ve sürücü hissiyatı arasında iyi bir denge kurmuş.

Test aracımız 2.0 litre TDI 4Motion DSG otomatik şanzımanlı ve 150 beygir güç ile 340 Nm tork değerlerine sahip. Testte elde edilen 0-100 km/s hızlanması 9.3 saniyede gerçekleşti. Dört silindirli dizel motor çok sessiz olmamakla beraber şehir içi düşük hızlarda iyi kabin izolasyonu sayesinde rahatsız edici boyutlara çıkmıyor. Bu sesin yükselmemesinde verimlilik açısından mümkün olan en erken zamanda vites değiştiren 7 ileri DSG otomatik şanzımanın da rolü büyük. Başarılı DSG şanzıman ani hızlanmalar içinde sarsıntısız düşük vitese geçiş sağlıyor.