Yeni Ford Transit Connect 2018 tanıtıldı! Fiyatı ne olur?

Ford, makyajlı Transit Connect'i tanıttı. Makyaj operasyonu kapsamında yeni bir yüz ve daha çok teknoloji taşıyan taze bir kabine sahip olan minibüs, yeni bir dizel motor seçeneğine de kavuştu.

Ford Transit Connect 2018, tıpkı ticari versiyonundaki gibi 180 derece açılabilen arka kapılarla da sunuluyor fakat modelin müşterilerinin çoğu, geleneksel bagaj kapağı düzenini tercih ediyormuş.

Yeni Transit Connect’ te LED gündüz sürüş farlarının ve opsiyonel olarak LED sis farlarının sunulduğu ön bölüm, tamamen yenilenmiş. Far tasarımı ve ön ızgara düzeni ciddi şekilde elden geçirilen aracın iç mekanı da büyük bir değişim geçirmiş. Konsol üzerine tablet gibi konumlanan 6.5" boyutlu ekran opsiyon listesinde ve Ford Sync 3 bilgi eğlence sistemine ev sahipliği yapıyor. Kabinde bolca saklama alanı sunan aracın arka koltukları katlandığında ciddi bir yükleme alanı oluşuyor. Ford, bagaj zemin yüksekliğinin 60 cm'den kısa olduğunu belirterek artık minibüse büyük eşya yüklemenin daha kolay olduğunu söylüyor.

2018 Ford Transit Connect, makyaj sonrasında 1.5 litrelik "EcoBlue" adlı turbo dizel seçeneği de sunmaya başladı. Bu motor 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilmiş ve stop-start özelliğine sahip.

Şanzıman ve gaz tepkisini değiştiren Eco moduna ek olarak bilgi eğlence sisteminden erişilebilen EcoCoach fonksiyonu, sürücülere daha verimli sürüş için ipuçları vererek Transit Connect 2018’ in yakıt tüketimini iyileştirmeyi hedefliyor.

Ford Transit Connect 2018, Amerika'da XL, XLT ve Titanium paketleriyle satılacak. Kısa ve uzun aks mesafesi ile satılan araçta koltuk adedi sırasıyla 5 ve 7. Araç içi teknolojiler arasında FordPass akıllı telefon uygulaması, modem, Amazon Alexa uyumluluğu, 10 cihaza kadar 4G LTE WiFi erişimi gibi özellikler yer alıyor. İki USB girişi sunan aracın opsiyon listesinde ise kablosuz şarj, navigasyon ve 9 hoparlörlü ses sistemi bulunmakta.

Yaya tespit özellikli otomatik acil durum frenini tüm donanımlarda standart olarak sunan Ford Transit Connect 2018’ e adaptif hız sabitleyici, kör nokta ikaz sistemi, şerit takip sistemi ve arka çapraz trafik uyarısı gibi donanımlar opsiyon olarak eklenebiliyor. Ford Transit Connect makyajlı kasa nın çekme kapasitesini ise 907 kg olarak açıklandı.

Yeni Ford Transit Connect 2018, Amerika'da sonbahar aylarında 2019 model yılına dâhil olarak satılacak.

2018 Makyajlı Ford Ka+ Active tanıtıldı
Ford ticari ailesine yeni 2.0L EcoBlue dizel motor
2018 Ford Mustang Bullitt örtüsünü kaldırdı
2018 Yeni Kasa Ford Fiesta Fiyat Listesi
2018 Ford EcoSport Özellikleri ve Fiyatı
2018 Makyajlı Ford Mustang 10 ileri otomatik şanzımanla geliyor!
2017 Ford Transit ve Custom’ da Otomatik Vites Müjdesi
Yeni 2017 Ford Tourneo Courier Blackline serisi Fiyat Listesi
Yeni Ford Kuga 1.5 Dizel Otomatik Fiyat Listesi ve Özellikleri
Yeni Ford Kuga 1.5 dizel otomatik test ve yorum için tıklayınız...
 Ford fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler