Yeni Ford S-MAX ve Ford GALAXY fiyat ve özellikleri

Ford'un iki yeni nesil MPV modeli S-MAX ve GALAXY Türkiye'de satışa çıktı. Yeni Ford S-MAX ve Ford GALAXY’nin fiyatları 127.800 TL’den başlıyor.

Ford’un 7 kişilik geniş iç hacime sahip modelleri Yeni Ford S-MAX ve Yeni Ford GALAXY; Euro NCAP’ten 5 yıldızlı güvenlik özellikleri, göz alıcı tasarımı ve konforunun yanı sıra segmentinde ilk kez sunulan yeni teknolojileri ile sürüş deneyimini  bir üst boyuta taşıyor. Ford, konforu, tasarımı ve sürüş dinamikleriyle benzersiz, 7 kişilik modelleri Yeni Ford S-MAX ve Ford GALAXY’yi Türkiye pazarına sunuyor. Ford’un spor coupe araç tasarımından ilham alan Yeni Ford S-MAX modeli ile etkileyici dış tasarım ve elegan detaylara sahip Yeni Ford GALAXY modeli müşterilerine şık olduğu kadar güvenli yolculuk deneyimi vaat ediyor. Segmentinde fark yaratan yenilikçi teknolojileri ile de ön plana çıkan stil sahibi modeller, Euro NCAP’ten 5 yıldızlı güvenliğe sahip.

Yeni S-MAX ve Yeni GALAXY’nin verimli motor yelpazesi

Kalabalık aileler için güvenlik ve konforu  ön planda tutan Yeni Ford S-MAX ve Yeni Ford GALAXY, düşük yakıt tüketimi ile de dikkat çekiyor.Her  iki modelde de, Ford’un ödüllü motoru 1.5 lt. Ecoboost benzinli  ve 2.0 lt. dizel motor seçeneği sunuluyor. 6 ileri manuel şanzımana sahip 1.5 lt. Ecoboost benzinli motor 160 beygir güç ve 240 NM tork, 6 ileri PowerShift şanzımana sahip 2.0 lt. dizel motor seçeneği, 180 beygir güç ve 400 NM’lik tork üretiyor. Yeni Ford S-MAX ve Yeni Ford GALAXY’nin 100km’de ortalama 5.4 litrelik düşük yakıt tüketimi sunması dikkat çekiyor.

Segmentinde bir ilk: 180 derece görüş sağlayan ön kamera sistemi

Yeni Ford S-MAX ve Ford GALAXY’de Tekno Paket’le birlikte Türkiye’de ilk kez sunulan 180 derece  görüş sağlayan ön kamera sistemi ile aracın önünde bulunan küçük bir kamera aracınızın dokunmatik ekranında bölünmüş bir ekran görüntüsü oluşturup, otomobilin önündeki 180 derecelik alanı tarayarak kör noktada kalan araçları, yayaları ve bisikletleri görmenizi sağlıyor.