Yeni Amarok alınır mı? İşte fiyatı ve özellikleri

2017 Volkswagen Amarok süper özellikleriyle dikkat çekiyor.

Volkswagen ticari araçta altı yıl önce piyasaya sunduğu, Amerok'u yeni haliyle satışa suönarken, Amarok'un fiyatı da belli oldu.

Yeni Volkswagen Amarok’un en dikkat çeken özelliklerinden biri hiç kuşkusuz son jenerasyon Volkswagen V6 motoru. Türkiye'de kendi segmentinde ilk olan 3 litre hacimli turbo dizel V6 motor 220 beygir güç üretirken 550 Nm tork sağlıyor.

Yeni Amarok’ın otomatik şanzımanı, yüksek hızlarda 8. vitesi sayesinde devir düşürülerek hem yakıt tüketimini hem de kabin içine gelen sesi azaltılıyor. Volkwagen fabrika verilerine göre, Amarok'ta 8 ileri otomatik vites ile 100 km’de 7,7 litre birleşik yakıt tüketimi gerçekleşiyor.

AMAROK'TA MİKROFON VAR

Yeni Amarok'ta 6.33 inç dokunmatik ekrana sahip olan yeni radyo, USB, AUX-in ve SD kart girişi, CD çalar ve bluetooth gibi pek çok kaynaktan müzik dinleme imkanı sunuyor. 2017 Amarok’ta standart olarak sunulan teknolojik yenilikleriyle de rakiplerinden farklılaşıyor. Akıllı telefonların araçtaki radyo-eğlence sistemleri ile entegrasyonunu sağlayan “App Connect” sayesinde, telefondaki uygulamalar radyo ekranından kontrol edebilme özelliği var. 

Yeni kasa Amarok “Elektronik ses güçlendirici”, sürücünün ön konsolda yer alan mikrofonla arka koltuktaki yolcularla yüksek hızlarda bile rahat konuşmasını sağlamayı amaçlıyor. Amarok'un “Sesli Kontrol” özelliği sayesinde ise telefon arama komutları sesli olarak kontrol ediliyor.

YENİ AMAROK'UN GÜVENLİK DONANIMLARI

Yeni model Amarok V6 modelinde bulunan ön aksta 17 inç, arka aksta da 16 inç çapındaki fren diskleri, aracın daha iyi frenlemesine ve yüklü olduğu hallerde bile daha kısa fren mesafesine sahip olmasını sağlayan özellikler dikkat çekiyor. Araç için standart olarak sunulan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor.

Yeni Amarok'un müthiş özelliklerinden biri ise bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s' ye kadar düşürüyor. Bu frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

YENİ AMAROK'UN FİYATI

Yeni Amarok V6 modeline 139 bin 950 TL’ye sahip olunabiliyor.

2016 ve 2017 Amarok Fiyat Listesi Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler