Yeni 2019 Kia Sportage Dizel Hibrit Özellikleri

Kia, elektrikli araç skalasına Sportage modelini de dahil ediyor.

Kia, 2019’ un kamuflajsız fotoğraflarını  paylaştı.Makyajlanan Sportage, aynı zamanda hibrit motor seçeneği ile de geldi.Yeni Sportage, her zaman olduğu gibi yine GT Line donanım paketi ile gösterildi. Porsche modellerinde gördüğümüz buz küpü tasarımı artık bir kenarı bırakan Kia, ön tamponda artık yamuk şekilli bir hava kanalları kullanmış.4 uçlu far tasarımı ise ön far takımının içerisine koyulmuş.

Selefine göre ön bölümde daha sportif bir tasarıma kavuşan Kia Sportage, kaplan burnu adı verilen ızgara ile yoluna devam edecek.Yandan bakıldığında ise 19 inçlik alaşım jantlar dikkat çekiyor.Ayrıca isteğe göre 16, 17, 18 ve 19 inçlik özel üretim jantlar da tercihe açık Arka tasarıma bakıldığında ise çok büyük bir değişim görülmüyor.İlk bakışta sadece yeniden tasarlanan far takımı dikkati üzerinde topluyor. EcoDynamics+ 2.0 litrelik R motor seçeneği ile satışa sunulacak olan sportage, 48 voltluk hibrit ünite ile birlikte yollara düşecek.

1.6 litrelik CRDI unite ise 114 hp güç ve 135 hp güç üreten iki farklı versiyona sahip olacak.Bugüne kadar üretilen en temiz Kia motoru olarak görülen bu ünite, dört tekerlekten çekiş sistemine ve otomatik şanzımanı da var. Yeni Sportage artık daha fazla sürüş destek sistemi ile donatıldı. Cruise control, start&stop sistemi, 360 derecelik çevre görüş kamerası ve 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı sürücünün işini kolaylaştıran özelliklerden biri.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler