Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi

Audi’nin tüm dünyada en çok satan SUV modeli Q5, yeni kasası ile Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni kasa Audi Q5 2017 Fiyat Listesi…

İlk jenerasyonu ile dünya çapında kendi segmentinin en çok satan SUV modeli olan Audi Q5 yenilenen nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu. İleri teknolojiye sahip 4 tekerlekten çekiş sistemi quattro, verimli motorlar, uyarlanabilir amortisörlere sahip havalı süspansiyon kadar, geniş kapsamlı bilgi ve eğlence sistemleri ve sürüş destek sistemleri Yeni Audi Q5’te önemli inovasyonlar olarak ön plana çıkıyor.

Türkiye pazarında öncelikle 2.0 lt TDI 190 bg quattro motor seçeneğiyle satışa sunulan 2017 Audi Yeni Q5’in 2.0 TFSI 252 bg motor seçeneği ise kısa bir süre içerisinde showroomlarda olacak.

Yeni kasa Audi Q5 2017, Dynamic, Sport ve Design olmak üzere 3 farklı donanım paketiyle sunuluyor. Çok daha agresif ve sportif bir karakter ortaya koyan yeni 2017 Audi Q5’in öncüsüne göre daha alçak tasarlanan ön bölümü yatay çizgilerle keskinleştirilmiş. Kalın alüminyum çerçeveyle belirginleştirilen ve ön farlara kadar uzanan tek çerçeveli ızgara (Audi Single Frame), aerodinamik tasarımlı ön bölümü daha çarpıcı ve agresif gösteriyor.

90 kilogram daha hafif

4,66 mt. uzunluğa, 1,89 mt. genişliğe, 1,66 mt. yüksekliğe ve 2,82 mt. dingil mesafesine sahip yeni Audi Q5 2017’nin boyutları, bir önceki nesline oranla artmış durumda. Boyut artışına karşın, Audi’nin hafif yapı teknolojisiyle zekice uygulanan yüksek dirence sahip çelik ve alüminyum karışımı maddelerden oluşan gövde, yeni 2017 Audi Q5’in motor seçeneğine bağlı olarak 90 kilograma kadar daha hafif olmasına imkan sağlıyor.

Cömert ve geniş iç mekan

Yeni Audi Q5 2017, beş kişinin rahat bir yolculuk yapmasına imkân veren geniş bir yaşam alanı sunuyor. Yeni kasa Audi Q5’in bagaj hacmi, öncüsü ile kıyaslandığında 10 litre artarak, arka koltukların kullanım şekline bağlı olarak 550 litre ile 610 litre arasında değişen bir değere ulaşırken, arka koltukların katlanmasıyla 1.550 litreye kadar çıkabiliyor.

Yalın ve kullanışlı: Kumanda elemanları ve göstergeler

Audi’nin yeni SUV’ unun sezgisel kullanım felsefesi 3 önemli yenilikle ön plana çıkıyor. İsteğe bağlı olarak alınan Audi Sanal Kokpiti (Audi Virtual Cockpit) yüksek çözünürlüklü 12,3 inçlik ekranıyla benzersiz bir görsel şölen sunuyor. Sürücü, yuvarlak göstergeli geleneksel görünüm ve navigasyon ekranı veya listeleri ön planda tutan görünüm olmak üzere 2 farklı moddan birini tercih edebiliyor. Yine opsiyonel olarak sunulan Head-up-Display ile önemli bilgiler ön cama, doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtılıyor.

Merkezi kumanda sisteminin temelini oluşturan MMI (Audi Multimedya Ara yüzü) ünitesi vites konsolunda kendine yer buluyor. Günümüz akıllı telefonlarıyla aynı prensipte çalışan MMI ayrıca akıllı serbest metin arama özelliği de sunuyor. Geliştirilen yeni sesli komut sistemi kullanım kolaylığını desteklerken çok fonksiyonlu direksiyon ise 3. kumanda ara yüzü olarak devreye giriyor.

Son teknoloji sürüş destek sistemleri

Birçok ileri teknoloji çözümü bünyesinde barındıran yeni Audi Q5 2017 sürüş destek sistemleri noktasında da sınıfına yeni standartlar getiriyor. Öngörülü Verimlilik Asistanı navigasyon ile birlikte çalışıyor ve uyarlanabilir hız sabitleyici (Adaptive cruise control) aktif olduğunda devreye girerek 2017 Audi Q5’in seyir hızını sürüş koşulları, yolun topoğrafyası, hız limitleri ve önde giden aracın durumuna göre ayarlıyor. Böylece şehirlerarası yollarda % 10’a varan bir yakıt ekonomisi elde edilebiliyor. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici yoğun trafikte sürüşü kısmen ele alıyor ve sürücünün rahat etmesini sağlıyor. Bir diğer güvenlik desteği olan Audi Aktif Şerit Takip Asistanı (Audi Active Lane Assist) sürücüyü aracın istem dışı olarak şerit dışına çıkmaması için uyarıyor. Mesafe Takip Uyarı sistemi güvenli takip mesafesini koruma noktasında sürücüyü destekliyor.

Standart olarak sunulan Pre-sense Şehir ( Pre Sense City) Standart olarak sunulan güvenlik sistemi 85 km/s hıza kadar olan sürüşlerde yeni kasa Audi Q5’in önündeki yaya ve araçları gözlemliyor. Sistem bunun için ön cama entegre edilen ve 100 mt. kadar görüş alanına sahip olan kamerayı kullanıyor. Olası bir çarpışma algılayan sistem sürücüyü kademeli olarak uyarıyor ve gerektiğinde fren yaparak aracı durduruyor.