Yeni 2017 Audi A5 Coupe fiyatı

2017 Yeni Audi A5 Coupe Türkiye'de satışa sunuldu

Sürücü asistan sistemleriyle yarı otomatik sürüş keyfi özelliğiyle dikkat çeken Yeni 2017 Audi A5 Coupe’de 1.4 TFSI benzinli ve 2.0 TDI dizel motor seçenekleri ile otomobil severlerin karşısına çıktı. Üstelik bu seçenekler quattro çekiş sistemi ile destekleniyor.

İkinci nesil Audi A5 Coupe'nin şasisi de tamamen yenilendiği gözleniyor. Audi, yeni şasi ile sürücüye optimum konforun yanı sıra yüksek derecede bir çeviklik sunmaya gayret gösteriyor. Audi “drive select” olarak bilinen dinamik yol tutuş sistemine entegre edilmiş olan süspansiyon sistemi sayesinde sürücü temel özellikleri çeşitli aşamalar halinde değişiklik gösterebiliyor. 

2017 Audi A5 Coupe Bir önceki modele göre 60 kilogram hafif

Yeni Audi A5 Coupé için mühendisler yüksüz araç ağırlığı 60 kilograma varan ölçülerde azalttı. 2017 Audi A5 Coupé  hava sürtünme katsayısı 0,25 olan A5 Coupé aerodinamik açısından da sınıfının lideri konumunda olduğu söylenebilir. 

Audi A5 Coupé'nin bagajın 465 litrelik hacmi önceki modele göre 10 litre daha fazla olduğu dikkat çeken bir başka ayrıntı. Audi iki kapılı coupé’yi aynı zamanda bagaj kapağının bir ayak hareketiyle açılmasını sağlayan opsiyonel otomatik hareket kontrolü sistemiyle otomobil severlerin karşıssına çıkıyor. 

Opsiyonel sanal kokpit

A5 Coupé, ilk defa olarak opsiyonel Audi sanal kokpitiyle, yani 1.440 x 540 piksel çözünürlüklü 12,3 inçlik TFT ekranıyla sunuluyor. Orta konsol üzerindeki 8,3 inç monitöre sahip MMI navigasyon ile birlikte TFT ekranı, merkezi bilgi birimini oluşturuyor. MMI terminalinin odak noktasında yuvarlak, döner, basmalı düğme bulunuyor. Yüzeyinde bulunan dokunmatik ekran karakterleri girmek ve parmaklarla yapılan hareketlerle örneğin sürücünün bir haritaya zum yapması için kullanılıyor.

MMI’nin bütün kontrol mantığı, akıllı metin arama fonksiyonu dahil, bir akıllı telefona benzer. Yeni ve daha doğal sesli kontrol sistemi örneğin “Peter’i aramak istiyorum” gibi günlük dildeki cümleler kullanılarak yapılan girdileri tanıyabilir.

Otonom sürüşe çok az kala 

Audi A5 Coupé farklı teknolojilerin akıllı birleşimi, yeni modelin güvenliğini, konforunu ve verimliliğini artırıyor. Aynı zamanda Audi A5 Coupé, otonom sürüş için de ileriye dönük adımlar atıyor.

Yeni Audi A5 Coupé Donanımları

Verimlilik asistanı, sürücünün yakıt tasarrufu yapmasına yardımcı olurken, yeni Audi A5 Coupé  aktif şerit takip asistanı otomobilin şeridinde kalmasını sağlıyor. 2017 Audi A5 Coupé sıkışık trafik sürüş asistanına (Traffic Jam Asisstant) sahip Stop&Go adaptif hız sabitleyici de sıkışık trafikte sürücüye destek sunuyor. Yeni ve önemli güvenlik özellikleri arasında şu özellikler var; park asistanı, ve araç park halindeyken geriye doğru yapılacak çıkış manevralarında araç arkasında sağa veya sola akan trafiği kontrol eden çapraz trafik yardımı, çıkış uyarısı, çarpışma önleme yardımı ve dönüş asistanının yanı sıra Audi Pre Sense sistemleri...

2017 Audi A5 Coupé Teknik özellikler

Yeni Audi A5 Coupe, Türkiye’de benzinli 1.4 TFSI 150 hp S tronic, dizel 2.0 TDI 190 HP S tronic ve quattro 4 tekerden çekiş sistemli 2.0 TDI 190 HP S tronic versiyonları ile saktışa sunuldu. Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler