VW CC’nin yerini alan Arteon ne zaman gelecek?

Volkswagen Arteon ismiyle birlikte emektar CC'ye veda edilecek. Peki, Volkswagen-VW Arteon ne zaman gelecek?

Alman üretici Volkswagen'in geçtiğimiz hafta üretimini durdurduğu CC'nin yerine geçecek olan otomobil yakın bir zamanda bizlerle olacak. Yeni modele verilen Arteon isminde geçen "Art" sanat, "eon" ise Çin'de satılan Phideon gibi firmanın niş modelleri için kullandığı bir ek.

Arteon'un ana hatları CC’nin tasarım izlerini taşıyacak. Selefi CC'de olduğu gibi çerçevesiz camlar ve kısa yapılı bagaj kapağına sahip dört kapılı genel yapı korunacak. VW Passat'ın üzerinde konumlanacak olan otomobilin tasarımı, geçtiğimiz sene düzenlenen Cenevre otomobil fuarında Sport Coupe Concept GTE ismi altında sergilenmişti. Daha sonra yayınlanan casus resimler de konseptle seri üretim otomobilin birçok ortak noktası olduğunu gösterdi.

Bunun dışında, elimizde Volkswagen'in bilgilendirme sisteminde kullanılacak olan tasarımlar da bulunuyor. Bu grafikler, tahmin edileceği gibi oldukça detaylı ve üretim versiyonu tasarımını da dikkat çekici bir gerçeklikle yansıtıyor.

Volkswagen CC'de olduğu gibi Arteon da aslında daha çekici bir Passat olacak. Yeni VW Arteon, tavanın arkasına yerleştirilecek olan menteşelerle 5 kapılı bir yapıya kavuşacak ve CC'nin dar bagaj kapağı sorununu geride bırakacak.