Volkswagen/VW Arteon fiyatı ve özellikleri

VolkswagenPassat'ın üzerinde konumlandırılan ve CC modelinin yerini alacak olan VW Arteon örtüsünü kaldırıyor. Volkswagen Arteon özellikleri ve fiyat tahmini…

Passat CC ve daha sonra piyasaya çıkan CC yerine geçecek olan Volkswagen Arteon Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak.

Fotoğraflarına baktığımız zaman VW Arteon R-Line donanımına sahip modelin 2015 yılında, yine Cenevre'de tanıtılan Sport Coupe Concept GTE isimli konseptin neredeyse aynısı olduğunu görebiliyoruz. İki aracı yanyana koyduğumuz zaman seri üretimin Arteon konsept aracından çok şey kaybettirmediğini söyleyebiliriz.

Volkswagen, Arteon ile yeni tasarım dilini yansıtıyor. Aracın bölümünde farklı bir görünüm sunan panjur, standart olarak sunulacak LED farların içlerine kadar giriyor. Volkswagen, CC'yi 4 kapılı bir coupe olarak tanımlasa da otomobil aslında basık tavan yapısına sahip bir sedandı. VW Arteon'da ise fastback gövdeye sahip olan otomobil konseptinde olduğu gibi kirişleri tavana alınan bir bagaj kapağı yer alıyor.

Gövde tipi değişimi VW Arteon'un gündelik hayata daha uygun olmasını sağlamış. Aracın bagaj hacmi 560 litre olmakla beraber, arka koltuk sırtlıkları katlanarak 1.557 litreye ulaşabiliyor. Daha da büyük yükleme bölümü isteyenler ise biraz daha beklemeleri gerekiyor zira Volkswagen bu otomobilin bir wagon versiyonunu üretebileceğini daha evvel açıklamıştı.

Birçok parçasını VW Passat ile paylaşan Arteon MQB platformu üzerinde yükseliyor. Volkswagen'in Avrupa pazarında sattığı en büyük 4 kapılı otomobil olacak Arteon, Passat sedan modelinden 9.4 cm daha uzun, 4 cm daha geniş ve 2.8 cm daha alçak boyutlara sahip. Dingil mesafesini de uzatan Alman üretici bu sayede arka koltuktakilere daha fazla diz mesafesi sağlamış.

Passat temelli olduğunu belli olan iç mekânda, giriş versiyonunda bile hız sabitleme sistemi, 6 yönlü elektrik ayarlı ön koltuklar, paslanmaz çelik kapı eşik çıtaları, deri direksiyon simidi ve 8 hoparlörlü ses sistemi yer alıyor. Bir üst donanım seviyesinde ısıtmalı ön koltuklar, deri-Alcantara döşemeler, alüminyum pedallar ve kontrast renkli dikiş iplikleri bulunurken R-Line versiyonunda daha sportif bir paket yer alacak ve almakla birlikte özel direksiyon simidi ve farklı bir tavan döşemesi kullanılacak. İsteğe bağlı seçenekler arasında head-up display, dijital gösterge paneli ve hareketli komutları algılayabilen bilgi-eğlence sistemi sayılabilir.

Volkswagen/VW Arteon fiyat listesinin 1.4 TSI 150 PS DSG giriş seviyesiyle birlikte 160 bin TL’den başlaması bekleniyor.

İşte Makyajlı 2017 Volkswagen-VW Golf Özellikleri
Makyajlı VW Golf 2017 İngiltere fiyat listesi belli oldu! TR’de ne olur?
Volkswagen – VW fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler