Volkswagen’in yeni suv konsepti görselleri yayınlandı

Volkswagen Yeni SUV Konseptinin dijital resimlerini 2016 Pekin Otomobil fuarı öncesi internette yayınladı.

Volkswagen’nin açıklamasına göre, aracın bir Konsept SUV model olduğu söylense de büyük bir SUV modelin ilk görüntüleri olma ihtimali yüksek. Resimlere dayanarak modelin karakteristik bir kaslı yapıya sahip olduğunu, bu yapıya ön ızgaradan başlayarak kenarlara doğru uzayan led farların etkisinin oldukça fazla olduğunu söylemek mümkün. Hatlarında kullanılan arka led stop farların ve ön ızgaradan başlayıp yan aynalara kadar uzanan ön ledlerin hali hazırda üretilen 2016 Audi TT’yi andırması, ileride piyasaya çıkacak muhtemel bir SUV’un ilk izlenimleri olabilir. Görselde göze çarpan C-şekilli ön led farlar SUV aracın plug-in hibrit veya tam elektrikli bir araç olabileceğini gösteriyor.

Ayrıca VW, bu konsept aracın tam anlamıyla spor ile zerafeti dijital seviyede bir araya getirdiğinin mesajını vermek istiyor. Bu dijital konsept, SUV araca daha evvel hiç olmadığı kadar interaktif bir sürüş keyfi katmakla beraber, sürücünün hareket alanının son derece rahat tutulacağı edilinen bilgiler arasında.

VW konsept SUV aracın bir diğer üstün özelliği ise 280 KW gücündeki plug-in hibrit motoru olacak. 700 Nm tork değerine sahip bu motorun, sadece elektrik gücü ile 50 kilometreden fazla mesafe gitmesi öngörülüyor. 0-100 km/s hızlanması 6.0 sn de olması beklenen aracın maksimum hızı ise 224 km/s ve 100 km’de sadece 3 litre yakması planlanıyor.