Volkswagen Resmen Açıkladı; I.D Buzz Geliyor

Volkswagen'in ilk kez 1950 yılında üretilen klasik minibüsü T2, elektrikli olarak geri dönmeye hazırlanıyor

Volkswagen, bir süredir elektrikli olarak çıkaracağı söylenen I.D Buzz'un üretime geçirilmesi kararını resmi olarak açıkladı. 

Volkswagen CEO'su Dr. Herbert Diess, aracın geçmiş ile geleceği birleştireceğini vurgularken şunları söyledi; Mikrobüs Kaliforniya hayat tarzının bir parçası olacak. Klasik minibüsü elektirikli araç olarak yeniden icat ederek geri getiriyoruz."

I.D Buzz'ün dünya lansmanı Detroit Otomobil Fuarı'nda gerçekleşecek. Elektirikli ve dört kapılı aracın 2022 yılında showroom'lardaki yerini alması bekleniyor. Volkswagen, yeni araçla öncelikle ABD, Çin ve Avrupa pazarını hedefleyecek.

Volkswagen'in bir süredir elektrikli olarak çıkaracağı söylenen I.D Buzz'un üretime geçirilmesi kararı resmi olarak açıklandı.

Volkswagen CEO'su Dr. Herbert Diess, aracın geçmiş ile geleceği birleştireceğini söyledi. Dr. Diess, "Mikrobüs Kaliforniya hayat tarzının bir parçası olacak. Klasik minibüsü elektirikli araç olarak yeniden icat ederek geri getiriyoruz"dedi.

I.D Buzz'ün dünya lansmanı Detroit Otomobil Fuarı'nda yapılacak. Elektirikli ve dört kapılı aracın 2022 yılında showroom'lardaki yerini alması bekleniyor. Volkswagen, yeni araçla ABD, Çin ve Avrupa pazarını hedefleyecek.

I.D Buzz'un teknik özellikleri ile ilgili şimdilik açıklanan resmi bir veri yok. Ancak aracın konsept modelinin 434 km olan menzili, pilin yüzde 80'inin 30 dakikada şarj edilebiliyor olması ve 369 beygirlik elektrikli motoru seri üretime geçecek versiyonu ile ilgili bir fikir verebilir.

2017 Volkswagen-VW Arteon Test Sürüşü ve Yorum

2018 Volkswagen-VW T-ROC Fiyat Etiketi ve Özellikleri Açıklandı

İşte yeni 2017 Volkswagen Polo Fiyat ve Özellikler Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler