Volkswagen Phideon Cenevre’de tanıtıldı

Volkswagen Phideon modelinin dünya prömiyeri 2016 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi

Volkswagen’in yeni lüks sedanı bu yıl içinde Çin’de piyasaya çıkacak. Phideon şıklık ile maksimum dinamik performansı biraraya getiriyor. Volkswagen’in lüks segmentinin geleceği spor bir sedan otomobil olarak Çin’de bu yılın sonbahar aylarında üretime geçirilecek. Phideon, Volkswagen’in lüks modellerinin yeni tasarım dili hakkında ipuçları veriyor.

Volkwagen’in anavatanı Almanya’da geliştirilen dört kapılı coupe kendisini hem spor sedan olarak hem de özel şoförlü limuzin olarak konumlandırıyor. Phideon’un dış görüntüsü yumuşak geçişlere ve net çizgilere sahip. Enerjik bir görünüm veren eğimli ön kısım ve keskin omuz çizgisi, arka taraftaki coupe tarzı eğimli çatı ile uyum içinde. Otomobil beş metrenin üzerindeki uzunluğunun yanı sıra, C şeklindeki güçlü radyatör ızgarası, göz alıcı krom bileşenler ve dış ambiyans aydınlatması ile de dikkat çekiyor.

Aracın iç kabininde lüks hissi üst düzeyde. Arka yolcu koltukları bir oturma salonu karakterine sahip. Volkswagen kokpitte ise en son teknolojilere yer vermiş. Bunların arasında yeni geliştirilen sanal 3 boyutlu ve şoför modlu Active Info Display sistemi ön plana çıkıyor. Bu sistemle yolcular da multimedya sistemine bağlanabiliyor.