Skoda, Zor Beğenen Sürücülerin de İlk Tercihi Oldu 2016-08-18

Skoda, zor beğenen İngiliz ve Alman sürücülerin de bir numaralı tercihi oldu. Dünyaca ünlü pazar araştırması şirketi J.D Power'ın Almanya ve İngiltere'deki araştırmalarında Skoda modelleri sınıflarında birinci sırayı almayı başardı...

J.D Power'ın, yaklaşık 15.000 Alman sürücünün katıldığı son "Araç Bağlılığı Anketi"nde Skoda'nın Superb ve Fabia modelleri, sırasıyla orta sınıf ve küçük sınıf otomobiller kategorisinde birinciliği almayı başardı. Dünyanın en zorlu pazarları arasında gösterilen ve tüketicilerin titizliğiyle bilinen Almanya'da Skoda Fabia, geçen yıl da küçük otomobiller kategorisinde yine birinci seçilmişti.

Sunduğu geniş iç hacim ve bagaj kapasitesinin yanı sıra sahip olduğu Adaptif Hız Sabitleyici, Şerit Takip Asistanı gibi en son teknolojiye sahip güvenlik sistemleri, Superb'in Alman sürücülerden yüksek puanlar almasını sağlayan etkenler arasında yer alıyor. Skoda Fabia ise, yeni nesliyle birlikte sunulmaya başlanan ve akıllı telefonların araç içinde de kullanılmasına olanak tanıyan SmartLink sistemine, sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip oluşuyla birincilik kürsüsüne ikinci kez çıkmayı başardı.

Almanya'da düzenlenen ankette, 24 üreticinin 68 farklı modeli değerlendirilirken, kriterler arasında motor-vites kutusu, sürüş özellikleri, gösterge paneli, araç içi iletişim ve eğlence sistemleri gibi pek çok başlık bulunuyor.