Skoda Vision X konsepti tanıtıldı

Cenevre Otomobil Fuarı 2018’ de tanıtılan Skoda Vision X konspti pek çok teknolojiyi de beraberinde getiriyor.

Volkswagen Grubu’ nun üyesi olan Skoda’ nın tasarım dili her bir yeni modelde daha da keskinleşiyor. 5 Martta kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı’ nda tanıtılan yeni Vision X konsepti de bunu kanıtlar nitelikte. Vision X, bir konseptten beklenecek şekilde çok büyük jantlara ve gizli kapı tutacaklarına sahip. Kaliteli kabiniyle öne çıkan otomobil, geniş bilgi eğlence ekranı ve fütüristik tarzı ile bir konseptten bekleyeceğiniz her şeyi sunuyor.

Aslında, Skoda Karoq’ un altına yerleştirilecek küçük crossover modelini temsil eden konsept benzinli, doğal gazlı ve saf elektrikli olarak geliyor. Vision X, Volkswagen Grubu’ nun bilindik 1.5 litrelik motoruna sahip. Fakat Skoda’ nın CNG ile çalışan diğer otomobillerinde olduğu gibi bu motor “TSI” yerine G-TEC olarak adlandırılıyor.

Skoda Vision X, CNG modundayken motor, 130 bg gücü ve 200 Nm tork üretebiliyor. Bu çok etkileyici bir rakam olmasa da şehir içi için oldukça ideal. Sıkıştırılmış doğalgaz, biri arka koltuğun altında diğeri de arka aksın arkasında olmak üzere iki tankta bulunmakla beraber arka akstaki doğalgaz yalnızca otomobil daha fazla güce ihtiyaç duyduğunda veya çekişin düşük olduğu zamanlarda devreye giriyor.

Skoda Vision X’ in karmaşık güç aktarma organında aynı zamanda iki elektrikli motor da yer alıyor. Bu ünitelerden biri 1.5 litrelik motorun kayış tahrikli marş jeneratörü olarak görev yaparken diğeri de arka aksa konumlandırılan ve lityum iyon batarya ile birlikte çalışarak 70 Nm tork üreten bir motor olarak geliyor. Ayrıca, bu son motor aynı zamanda kendi kendini şarj edebiliyor.

1,000 Nm torka kadar ulaşabilen Vision X ön, arka veya dört tekerlekten çekişli olarak kullanılabiliyor. Model, 100 km/s hıza 9.3 saniyede ulaşırken, maksimum 200 km/s hıza kadar çıkabiliyor. 650 km menzil sunan otomobil 89 g/km’lik bir karbon dioksit salınımına sahip. Bu arada olur da yakıtınız biterse, bagajda bulunan elektrikli kaykayla yolunuza devam edebilirsiniz.

Skoda, Cenevre Otomobil Fuarı 2018’ de Vision X’ in yanı sıra makyajlı Fabia, Kodiaq Laurin & Klement ve Octavia ile Superb’ in hafifçe güncellenmiş versiyonlarını da tanıtıyor.

Skoda Karoq 2018 Fiyat Listesi ve Özellikleri
Skoda Superb Combi Türkiye'de... İşte özellikleri
İşte Yeni Skoda Fabia 2018 Makyajlı Kasa!
Skoda Kodiaq 2017 Yorum: Sorunlar ve Dezavantajlar - Video
koda Kodiaq Scout 2018 Fiyatı Belli Oldu
2018 Skoda Octavia 1.5 TSI fiyatı ve özellikleri açıklandı
2017 Skoda Kodiaq Fiyat Listesi Açıklandı!
2017 Skoda Kodiaq Suv Özellikleri ve Fiyatı
2018 Skoda Karoq SUV, Yeti’nin yerini alacak! Fiyat ne olur?
Yeni Kasa Skoda Octavia 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Skoda Kodiaq Test Sürüşü ve Yorum
2017-2018 Yeni kasa Skoda Yeti ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?
2017 Skoda Rapid ve Rapid Spaceback Fiyat Listesi


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler