Skoda Rapid'in fiyatı ne olacak?

Skoda Rapid'in fiyatı ne olacağı merak konusu.

Skoda, Rapid modelinin yerine getireceği yeni bir hatchback üzerinde titiz bir çalışmaya imza atıyor. Scala olarak adlandırılan yeni modelin ilk özellikleri ve görseli  otomobilseverlerle paylaşıldı.

Volkswagen Group'un A0 MQB platformu üzerinde geliştirilen 2019 Scala,  bir ay önce Paris Auto Show'da tanıtılan Vision RS konseptine dayanılarak tasarlanıyor.

Müşteriler, yeni Scala' da 5 farklı motor seçeceği görecek. Benzin, dizel ve sıkıştırılmış doğal gazla çalışan motorların hepsi start&stop sistemi, partikül filtresi ve enerji geri kazanımlı frenler ile donatıldı. 1.0 litrelik üç silindirli motor ve 1.5 litrelik dört silindirli üniteler, 88 hp ve 147 hp arasında değişen seçeneklere sahip olacaklar. Bu üniteler, beş ve altı ileri manuel ve yedi vitesli otomatik şanzımanlar ile gelecek.

4362 mm uzunluğundaki Scala, VW Golf'e göre biraz daha kısa ve daha dar olacak.Ancak yine de Octavia'nınkine benzer iç boyutlar sunacak. Ayrıca segmentindeki en geniş bagajlı modellerden birisi olacak.Bagaj hacmi 467 litre ile 1410 litre arasında olacak.

Skoda Rapid Kabin 

9.2 inçlik  bilgi eğlence ekranı, elektrikli çeki demiri, sürücü kapısında şemsiye bölümü ve yakıt kapağında buz kıracağı gibi yenilikçi donanımlar kabin özellikleri arasında yer alıyor.

İlk görüntüler ortaya çıktı 

Scala, Volkswagen Grubu’nun MQB A8 modüler mimarisine dayanan ilk Skoda modeli olacak. Hatchback, piyasaya sürülmesiyle beraber markanın yeni tasarım dilini de ortaya koyacak. Zaten Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Vision RS konsepti ile bunun ilk işaretleri verilmişti.

Köklerine sadık kalan yeni Scala, kendi segmentinde tartışmasız en kullanışlı ve en geniş model olacak. Kompakt boyutlarına rağmen araç, 73 milimetre diz mesafesi, 1,425 milimetre dirsek mesafesi ve 982 milimetre de baş mesafesi sunacak. Normal düzeniyle 467 litrelik bagaj hacmi sunan otomobil, koltukları katlandığında da 1,410 litrelik kargo alanı sağlayacak. Skoda’ya göre araç bu konuda sınıfının lideri.

Rapid’in yerini alacak model mevcut teknolojilerin hiçbirini kaçırmayacak. Otomobilde isteğe bağlı olarak akıllı LED farlar tercih edilebilecek. Scala aynı zamanda elektronik olarak içeri çekilebilen bir çekme aparatına, sürücü kapısının olduğu bölümde bir şemsiyeye ve bir de buz kazıyıcıya sahip olacak. Ayrıca otomobilin bagaj kapağı da elektronik olarak çalışacak.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler