Skoda Kodiaq Türkiye'de ne zaman piyasaya çıkacak ve fiyatı ne olacak?

Skoda'nın büyük ses getiren SUV modeli Kodiaq'ın Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu.

7 kişilik Skoda SUV; Kodiaq, 4700 mm uzunluğu ve 2791 mm dingil mesafesi ile geniş iç mekanıyla dikkat çekiyor Skoda Kodiaq'ın bagajı hacmi 720 lt ve arka koltuklar yatırıldığında 2065 litreye çıkma özelliğine sahip... 
Skoda Kodiaq’ın kaputunun altında ise 2 farklı dizel ve 3 farklı benzinli motor görev yapıyor. Kodiaq'ın dizel motorlardan 2.0 TDI’ın iki farklı versiyonu yer alıyor.  Giriş seviyesinde 150 beygirlik güç ve 340 Nm tork üreten versiyon dikkat çekerken bu motor; fabrika verilerine göre 5,0lt/100 km’lik bir yakıt tüketimine sahip.Skoda Kodiaq benzinli motorda ise kapı 1.4 TSI ile açılıyor ve Bu motor ise 150 beygirlik güç üretebiliyor. Skoda Kodiaq Türkiye'ye DSG şanzımanla gelecek.
Skoda Kodiaq'ta fren enerjisinde yakıt tasarrufu sağlayan sistem de bulunuyor. 

Skoda Kodiaq, 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. 
Skoda Kodiaq fiyatı ne olur? 
2017 Skoda Kodiaq tahmini başlangıç fiyatı 90 bin TL civarı olacak. 
Peugeot 5008, Renault Koleos, Hyundai Santa Fe ve Volkswagen Tiguan XL gibi modeller ile rekabete girecek olan 2017 Skoda Kodiaq ,Çek üretici için bir dönüm noktası olacak.

İster 5, ister 7 kişilik versiyonuyla olsun, Kodiaq, herkese ve her şeye bolca alanın ayrıldığı bir araç olması için geliştirildi. Özellikle 720 litrelik, koltuklar yatırılınca 2,065 litrelik yükleme kapasitesi, sınıfının en geniş bagaj hacmi olarak fark yaratıyor. Standart olarak sunulan ve ileri-geri hareket edebilen arka koltukların yanı sıra katlanabilir baş dayama yerleri de, aracın fonksiyonelliğini ön plana çıkıyor.

Çek üreticinin yeni suv modeli olarak dikkat çeken 2017 Skoda Kodiaq , bu yıl Cenevre'de tanıtılan Visions konseptinden yola çıkılarak geliştirildi.
MQB platformu üzerinde geliştirilen 2017 Yeni Skoda Kodiaq 4.7 mt. uzunluğunda  ve 1.88 mt. genişliğinde boyutlara sahip.