Skoda Kodiaq RS’e müthiş çift turbo dizel!

Skoda, yeni çıkan Kodiaq SUV modeline bir RS versiyonu ekleyeceklerini açıkladı. Skoda Kodiaq RS 2.0 BiTDI çift turbo (biturbo) dizel motorla gelecek…

Skoda Ar-Ge şefi Christian Strube, başarılı Octavia RS'yi takip ederek, Skoda Kodiaq'a sportif bir RS versiyonu ekleneceğini doğruladı. Diğer yandan, Çek üretici, Octavia ve Kodiaq dışında diğer modeller için yeni RS versiyonları planlamıyor. Böylelikle, Fabia ya da Citigo RS versiyonları ile ilgili söylentiler yalanlanmış oldu. En üst donanım seviyesi Skoda Kodiaq'ta çift turbo, 4 silindirli 2.0 lt. BiTDI dizel motor kullanılacak. Bu motor Alman kardeşi Volkswagen Tiguan'da da bulunuyor. Motorun 240 bg  güç çıkışı, 1750 - 2500 rpm arasında 500 Nm tork değeri var. Motor, VW Tiguan'ı sıfırdan 100 km/s’ye 6.5 saniyede çıkarıyor. Bu motor gücü ve 4x4 sürüş sisteminin de yardımıyla, yeni Skoda Kodiaq RS, VW Tiguan kadar olmasa da iyi bir hızlanma verisine sahip olmasını sağlayacak.

Skoda'nın planları arasında olan Superb RS şimdilik rafa kaldırıldı. Bunun yerine firma elektrikli ve hibrit modellere odaklanacağını açıkladı. Skoda 2019 yılında yeni bir plug-in hibrit model piyasaya sürecek ve bunun ardından tam elektrikli bir model takip edecek.

Daha fazla bilgi için => 2017 Skoda Kodiaq Suv Özellikleri ve Fiyatı

Daha fazla bilgi için => 2017 Skoda Kodiaq Test Sürüşü ve Yorum

Daha fazla bilgi için => 2017 Skoda Kodiaq fiyat listesi Almanya’da açıklandı

Daha fazla bilgi için => 2017 Skoda Kodiaq-Kodyak iç kabini ve tahmini fiyatıYorum

0 Yorum

Benzer Haberler