Skoda Kodiaq Coupe’nin öncüsü Skoda Vision E görseli sızdı!

Skoda, Çek kristal cam sanatından ilham alarak yeni bir tasarım konsept aracı geliştirdi. Bu konsept aracın Skoda Vision E olarak anıldığı ve Skoda Kodiaq Coupe haline dönüşeceği anlaşılıyor. Skoda Vision E konsepti önümüzdeki ay Auto Shanghai 2017'de tanıtılacak.

İpucu görüntüsü, Skoda Vision E konseptinin profilini ve alt eğimli tavan çizgisini ortaya koyuyor. Standart Skoda Kodiaq iki sıra, 5 koltuklu ve üç sıralı, 7 koltuklu versiyonlarda mevcutken, Skoda Kodiaq Coupe'nin daha düşük ve eğimli tavan çizgisi nedeniyle azalan iç hacminden ötürü sadece iki sıra, 5 koltuklu versiyonla gelmesi bekleniyor. Skoda ile birlikte, kardeş marka Seat, Ateca'yı temel alan bir coupe SUV üretmeyi düşünüyor.

Skoda Kodiaq Coupe başlangıçta sadece Çin modeli olarak düşünülmüştü, ancak gelişimi boyunca şirket bu modelin Avrupa pazarları için de düşünülmekte olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, Kodiaq Coupe'yi Avrupa'da sunma problemi olabileceği, şirketin bunun için daha fazla üretim kapasitesine ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Çek Cumhuriyeti tesisi haftada altı gün boyunca günde 24 saat çalışıyor. Çözüm olarak yeni model Çin'de üretilebilir, ancak lojistik, nakliye maliyetleri ve gümrük maliyetleri ile karmaşık bir çözüm gibi gözüküyor.

MQB platform tabanlı Skoda Kodiaq Coupe'nin 2019 yılına kadar Çin'de satışa çıkması bekleniyor. Skoda Kodiaq'ın motorlarıyla birlikte Skoda, Kodiaq Coupe’de plug-in hibrid versiyonunu da sunabilir. Skoda, 2019'da Skoda Superb plug-in hibrid’den başlayarak elektrikli modeller sunmaya başlayacak. Skoda’nın amiral gemisi plan Superb, VW Passat GTE'nin güç aktarım organına sahip olacak ve bu aynı özellikler Skoda Kodiaq Coupe plug-in hybrid için de geçerli olabilir.

2017 Skoda Kodiaq Suv Özellikleri ve Fiyatı için tıklayınız...
Skoda Kodiaq Fiyat Listesi Almanya’da açıklandı
Skoda Kodiaq Test Sürüşü ve Yorum
2017-2018 Yeni kasa Skoda Yeti ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?
Skoda Kodiaq RS’e müthiş çift turbo dizel!
Skoda Kodiaq-Kodyak iç kabini ve tahmini fiyatı
2017 Skoda Kodiaq Fiyatı ve Özellikleri
Skoda Kodiaq’ın dolu versiyonu ‘Scout’ Cenevre’ye hazır
Skoda Kodiaq Sportline özellikleri

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler