Skoda Kodiaq alınır mı? İşte Skoda Kodiaq yorumları

Skoda markasının Türkiye pazarında da satışa sunduğu yeni SUV modeli Kodiaq, Euro NCAP çarpışma testlerinde maksimum derece olan 5 yıldızı elde etti.

Skoda markasının Türkiye pazarında da satışa sunduğu yeni SUV modeli Kodiaq, Euro NCAP çarpışma testlerinde maksimum derece olan 5 yıldızı elde etti. Skoda Kodiaq modelinde, radar ve sensör bazlı birçok kamera sistemi de güvenlik için kullanılıyor. Ön Bölge Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyici, yaya algılama özelliğine de sahip Şehir İçi Acil Fren Desteği gibi özellikler dikkat çekiyor.

Kodiaq modelinde Adaptif Hız Sabitleyici, Şerit Takip Asistanı, gizli tehlikeleri fark etmenizi sağlayan Arka Trafik Uyarı Sistemi gibi özellikleri almak da mümkün. Euro NCAP'tan 5 yıldız alan Yeni Kodiaq, 110 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Skoda Kodiaq 2017 yılının en çok konuşacak otomobil modellerinden olacak gibi...

Skoda, SUV piyasasına girmek için düğmeye bastı.Haberin duyulmasının ardından heyecan uyandıran Kodiaq'ın tanıtılması büyük heyecan uyandırdı. 

Ancak Kodiaq’ın kendinden önce iç mekanı ortaya çıktı. Yen, SUV modelin direksiyon simidi ve kapı panelleri Skoda Superb’e benziyor. Ancak konsol farklı. Orta konsolda geniş bir dokunmatik ekrana yer alıyor. Bu ekrandan birçok özellik dokunmatik olarak kontrol edilebiliyor.

Kodiaq, istenildiği durumda 7 kişilik kapasiteye sahip olacak şekilde tasarlandı. Araç bir uçtan diğer uca 2.90 cm.

MOTOR SEÇENEKLERİ

Öte yandan, aracın ikisi dizel toplam 5 motor seçeneğiyle sunulması planlanıyor. En güçlü motor seçeneğini ise 2.0 litrelik TDI (190 PS) seçeneği. Ayrıca motor versiyonlarına bağlı olarak 6 ileri manuel, 6 ileri DSG ve 7 ileri DSG otomatik vites alternatiflerine de sahip. Kodiaq, isteğe göre önden çekişli ya da dört tekerlekten çekişli olarak da tercih edilebilir.

Skoda Kodiaq yorum

Volkswagen grubu bünyesinde üretimine devam eden Skoda yükselişini devam ettiriyor. Skoda’yı SUVsegmentinde temsil edecek olan Kodiaq tamıtıldı ve resmi fotoğraflar yayınlandı.

Skoda’nın yeni tasarım dili Superb ile beraber değişmeye başladı. Bu tasarımın devamlılığı Kodiaq ile devam ediyor. Geçtiğimiz fuarlarda Vision S ile tüketicinin karşısına çıkan Skoda, Kodiaq’ı 1 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek bir organizasyon ile otomotiv dünyası ile buluştu. Araç ile ilgili paylaşılan görsellerde ilk göze çarpan arka tarafta konumlandırılmış C formlu ledler.

Araçla ilgili sadece tasarımsal detaylar ortaya çıkmadı. Ortaya çıkan rakamsal detaylarda Kodiaq’ın kafamızda daha da netleşmesini sağlıyor. 720 Litrelik bagaj hacmine sahip olacak olan Kodiaq sınıfının bu anlamda en iyilerinden. Koltukları yatırdığımızda bu hacim 2.065 litreye yükseliyor. Araçta Vw grubunun diğer araçlarında da yer verdiği 5 farklı motor seçeneği sunulacak. Bu motor seçeneklerinden hangilerinin ülkemize geleceği hangilerinin gelmeyeceği ise önümüzdeki süreçte netleşecek. Sınıfındaki pastnın büyük kısmını yiyen X-Trail ve Santa Fe’nin karşısına çıkacak olan Kodiaq’ın ne derece başarılı olacağını üretiminin ardından göreceğiz.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler