Skoda Kodiaq alınır mı? İşte özellikler ve yorumlar

Skoda Kodiaq 2017 yılının en çok konuşacak otomobil modellerinden olacak gibi...

Skoda, SUV piyasasına girmek için düğmeye bastı.Haberin duyulmasının ardından heyecan uyandıran Kodiaq'ın tanıtılması büyük heyecan uyandırdı. 

Ancak Kodiaq’ın kendinden önce iç mekanı ortaya çıktı. Yen, SUV modelin direksiyon simidi ve kapı panelleri Skoda Superb’e benziyor. Ancak konsol farklı. Orta konsolda geniş bir dokunmatik ekrana yer alıyor. Bu ekrandan birçok özellik dokunmatik olarak kontrol edilebiliyor.

Kodiaq, istenildiği durumda 7 kişilik kapasiteye sahip olacak şekilde tasarlandı. Araç bir uçtan diğer uca 2.90 cm.

MOTOR SEÇENEKLERİ

Öte yandan, aracın ikisi dizel toplam 5 motor seçeneğiyle sunulması planlanıyor. En güçlü motor seçeneğini ise 2.0 litrelik TDI (190 PS) seçeneği. Ayrıca motor versiyonlarına bağlı olarak 6 ileri manuel, 6 ileri DSG ve 7 ileri DSG otomatik vites alternatiflerine de sahip. Kodiaq, isteğe göre önden çekişli ya da dört tekerlekten çekişli olarak da tercih edilebilir.

Skoda Kodiaq yorum

Volkswagen grubu bünyesinde üretimine devam eden Skoda yükselişini devam ettiriyor. Skoda’yı SUVsegmentinde temsil edecek olan Kodiaq tamıtıldı ve resmi fotoğraflar yayınlandı.

Skoda’nın yeni tasarım dili Superb ile beraber değişmeye başladı. Bu tasarımın devamlılığı Kodiaq ile devam ediyor. Geçtiğimiz fuarlarda Vision S ile tüketicinin karşısına çıkan Skoda, Kodiaq’ı 1 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek bir organizasyon ile otomotiv dünyası ile buluştu. Araç ile ilgili paylaşılan görsellerde ilk göze çarpan arka tarafta konumlandırılmış C formlu ledler.

Araçla ilgili sadece tasarımsal detaylar ortaya çıkmadı. Ortaya çıkan rakamsal detaylarda Kodiaq’ın kafamızda daha da netleşmesini sağlıyor. 720 Litrelik bagaj hacmine sahip olacak olan Kodiaq sınıfının bu anlamda en iyilerinden. Koltukları yatırdığımızda bu hacim 2.065 litreye yükseliyor. Araçta Vw grubunun diğer araçlarında da yer verdiği 5 farklı motor seçeneği sunulacak. Bu motor seçeneklerinden hangilerinin ülkemize geleceği hangilerinin gelmeyeceği ise önümüzdeki süreçte netleşecek. Sınıfındaki pastnın büyük kısmını yiyen X-Trail ve Santa Fe’nin karşısına çıkacak olan Kodiaq’ın ne derece başarılı olacağını üretiminin ardından göreceğiz.

Daha fazla bilgi için => 2017 Skoda Kodiaq tanıtıldı – tüm özellikleri ve fiyatıYorum

1 Yorum

hasan kırımlı 2017-06-20 14:52:12

skoda kodiaq görünüm ve donanım olarak çok güzel olmasına rağmen ncap çarpışma testinde yandan aldığı darbede devrilmektedir. Bu durumda 5 yıldız alması yanıltıcıdır. düşünsenize yolda 20 - 30 km hızla giderken bir araç yandan dokunsa sonuç facia. çünkü ncap testinde araç dururken darbe alıyor. hareket halinde ne olur kimbilir?? Sonuçta, yandan darbe alana kadar aracın keyfini sürebilirsiniz darbeyi alınca nereye uçacağınız meçhul!!!!
Benzer Haberler