Skoda Kodiaq Alınır mı?

Skoda Kodiaq otomobil dünyasını sallamaya devam ediyor

Skoda Kodiaq, tanıtıldığı günden bu yana 29. ödülünü aldı. Çin ve Fransa'da Yılın SUV modeli, Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Bulgaristan'da Yılın Otomobili, Almanya'da Yılın Dört Çeker Otomobili, Red Dot Tasarım Ödülleri gibi birçok prestijli unvanla taçlandırıldı.

skoda-kodiaq-cizim

Skoda son olarak, 2008 yılından beri gerçekleştirilen Auto Test tarafından gerçekleştirilen karşılaştırmalar kapsamında, sunduğu yaşam alanı, sürüş dinamikleri, değer ve performans kriterlerinde ön plana çıkarak birinci seçildi. Skoda'nın SUV'u Kodiaq, 500 adet modelin yer aldığı Auto Test'in kazananı seçildi.

21212

Bu arada Skoda'nın yeni Baş Tasarımcısı Oliver Stefani oldu. Son dönemde VW markasının Polo, Jetta, Tiguan, up! ve Golf gibi birçok modelin tasarımını gerçekleştiren 53 yaşındaki yeni Baş Tasarımcısı Oliver Stefani, özellikle tasarladığı konsept araçlarla tanınıyor.

 

2017 Skoda Kodiaq Suv Özellikleri ve Fiyatı

Giriş seviyesi 2017 Skoda Kodiaq 1.4 TSI 125 HP Manuel Benzinli modeli fiyat etiketi 113.900 TL. 2017 Skoda Kodiaq Suv ne zaman gelecek, özellikleri ve fiyatı

Peugeot 5008, Renault Koleos, Hyundai Santa Fe ve Volkswagen Tiguan XL gibi modeller ile rekabete girecek olan 2017 Skoda Kodiaq ,Çek üretici için bir dönüm noktası olacak.

İster 5, ister 7 kişilik versiyonuyla olsun, Kodiaq, herkese ve her şeye bolca alanın ayrıldığı bir araç olması için geliştirildi. Özellikle 720 litrelik, koltuklar yatırılınca 2,065 litrelik yükleme kapasitesi, sınıfının en geniş bagaj hacmi olarak fark yaratıyor. Standart olarak sunulan ve ileri-geri hareket edebilen arka koltukların yanı sıra katlanabilir baş dayama yerleri de, aracın fonksiyonelliğini ön plana çıkıyor.

Çek üreticinin yeni suv modeli olarak dikkat çeken 2017 Skoda Kodiaq , bu yıl Cenevre'de tanıtılan Visions konseptinden yola çıkılarak geliştirildi.

MQB platformu üzerinde geliştirilen 2017 Yeni Skoda Kodiaq 4.7 mt. uzunluğunda  ve 1.88 mt. genişliğinde boyutlara sahip.