Skoda Fabia SUV!

Skoda'dan çok tartışılacak karar; Fabia SUV oluyor.

Skoda firması; yüksek araç işini sevdi. Henüz geçtiğimiz haftalarda ilk SUV modeli Kodiaq'ı tanıtan Skoda, bu kez Fabia için yeni bir harekat yapma kararı aldı. 

Çeklerin dünya markası Skoda, Fabia modelinden SUV yapmayı planlıyor. Skoda'nın Ar-Ge bölümünün başındaki isim olan Christian Strube da yeni SUV bilgisini doğrulayan bir açıklama yaptı. Strube yaptığı açıklamada, Fabia SUV'un 2018 yılında satışa sunulmasının hedeflendiğini vurguladı. .

Skoda Fabia'nın crossover olma ihtimali daha yüksek gibi göründüğü sızan bilgiler arasında. Ancak bu konuda da kafa karışıklığını gideren yine yine Christian Strube oldu. Strube, yeni aracın şehre uygun küçük bir SUV şeklinde planlandığını açıklarken Skoda Fabia'yı yeni haliyle B SUV sınıfında görme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. 

Skoda Fabia SUV'un tıpkı Kodiaq gibi MQB platformu üzerine inşa edilmesi tahminler arasında. Yeni Sskoda Fabia SUV'un motor seçenekleriyle ilgili henüz bir bilgi olmadığı ancak seçeneklerin dışında bir motor beklendiği vurgulandı. Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler