Skoda, Çin’deki Zorlu Çöl Rallisini Kazandı 2016-08-09

Skoda, çok zorlu şartların ve yüksek sıcaklığın olduğu Çin Rallisi’ni bir kez daha kazanmayı başardı.

 FIA Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı olan Çin Rallisi, ülkede yer alan çöl yollarında gerçekleştirildi. Sıcaklığın 44 santigrat dereceye ulaştığı zorlu rallide, kum zeminin yanı sıra taşlı zeminler de vardı. Bu etaplar, otomobilleri her zaman olduğu gibi teknik olarak çok zorladı.

Skoda’nın rallilerdeki başarısını devam ettiren Fabia modelinin yarış versiyonu Fabia R5 ise, bir kez daha bu zorlu koşullarda üstünlük sağlamayı başardı. Gaurav Gill/Glenn Macneall’ın yer aldığı Fabia R5, Yeni Zelanda ve Avustralya yarışlarının ardından bir kez daha mağlup olmadan kategorisinde yeni bir zaferin alınmasını sağladı.

Deniz yüksekliğinden bin 500 metre yukarıda yapılan ralli, bu yüzden 2016 takviminin en zorlu mücadelelerinden biri olarak görülüyor. Havadaki oksijen miktarının diğer rallilere göre daha düşük olması, otomobil ve pilotlar için işleri daha da zorlaştırıyor. Fabia R5, elde ettiği başarıyla şampiyonadaki liderliğini sürdürürken önümüzdeki haftalarda WRC 2’de Almanya Rallisi’nde mücadele edecek.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler