SEAT’ ın yeni SUV’unun adı Tarraco olacak

Sosyal medya takipçileri, SEAT’ ın yeni SUV’unun ismini belirledi. 146 binden fazla kişinin katıldığı anket sonucunda, SEAT’ ın yeni SUV’unun adı Tarraco oldu. 2018 sonunda dünya lansmanı yapılacak olan yeni SUV, Türkiye’de 2019’un ikinci yarısında yollara çıkacak.

SEAT, 3. SUV’unun adını sosyal medyada belirledi. SEAT markasını sosyal medyadan takip eden 134 ülkeden toplam 146.124 kişinin katılımıyla, #SEATseekingName (SEAT ismini arıyor) etiketiyle düzenlenen anketin final aşamasında markanın yeni SUV’unun adı Tarraco olarak belirlendi.

SEAT’ ın yeni SUV’u ismini Tarraco antik şehrinden aldı. Antik dönemde İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan ve Romalılar zamanındaki ismi Tarraco olan şehir, günümüzde Tarragona olarak isimlendiriliyor. Şehrin arkeolojik kalıntıları, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alındı.

SEAT’ ın halk oylamasıyla belirlediği ilk model adı olan Tarraco, aynı zamanda markanın ürün gamında, ismini İspanya’daki yer isimlerinden alan 14. model. 1982’de geliştirilen Ronda, bundan 36 yıl önce adını bir İspanyol şehrinden alan ilk SEAT aracı olmuştu. Ronda’ yı, adını İspanya coğrafyasından alan 12 model daha takip etti: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea ve listeye en son eklenen iki model olan Ateca ve Arona.

4 finalist arasından seçildi

#SEATseekingName girişimi, tüm beklentileri aşmayı başardı. İlk etapta 106 ülkedeki SEAT hayranlarının değerlendirmeleri sonucunda Alboran, Aranda, Avila ve Tarraco isimleri finale kaldı. Finalistlerin belirlenmesinin ardından markanın tüm takipçilerinin katılabileceği bir oylamaya sunulan isimler arasından galip gelen ise Tarraco oldu.

Yeni Tarraco, SEAT’ ın SUV atılımının son adımı

Yeni SEAT Tarraco 2019 ile marka, şimdiye dek gerçekleştirdiği en büyük ürün atılımına yeni bir model eklediği gibi, Ateca ve Arona gibi modeller içeren SUV ürün gamını, 7 yolcu kapasiteli yeni bir otomobil ile tamamlıyor. 2016 yılında Ateca’ nın lansmanı ile başlayan ürün atılımı 2017’de yeni bir görünüm kazanan Leon, beşinci nesil Ibiza ve yeni Arona crossover ile devam etti.

2018 Seat Arona Türkiye Fiyat Listesi
2018 Yeni SEAT Arona’ ya Euro NCAP’ tan 5 Yıldız
Yeni Seat Leon 2017 Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız...
Seat fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…
Makyajlı Seat Leon Cupra 2017 yılına 296 beygir ile giriyor
2018 Yeni Seat Arona SUV teknik özellikleri ve fiyat bilgisi
Yeni SEAT İbiza 2017’ ye “En İyi Ürün Tasarımı” Ödülü!


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler