Pikap modasına Audi de uyacak mı?

Audi Pick up pazardaki en lüks pikap olabilir.

Avustralya’da ülkede satılan altı araçtan bir tanesi pikap, dolayısıyla Audi markalı bir pikapın Avustralya’da başarılı olma ihtimali çok yüksek. Audi yöneticilerinden biri bunun ilginç bir fikir olduğunu söylüyor.

Genel müdür Andrew Doyle son röportajında Volkswagen temelli pikap fikrine sıcak baktığını söyledi. “Eğer formül üstün kalite ve performans sağlamaksa, geniş kapsamlı bir çalışma yapmamız gerek.” dedi. “Avustralya ürün gamımıza ilginç bir katılım olurdu.”

Pazardaki Audi A3, A5 ve TT benzeri arabaların satışlarının artmasıyla ve VW Amarok’un da büyüyen rakamlara baktığımızda, bu fikrin başarılı olma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Audi’nin Avustralya’daki satışları yüzde 20 büyüdü ve 2016 yılında daha da artması bekleniyor.

Rekabette son duruma bakacak olursak, Mercedes-Benz’in pazara Nissan Navara temelli bir pikap sunması bekleniyor. Bu arada BMW ve Jaguar’ın yakın gelecekte bu pazarda rekabete girme planları yok gibi gözüküyor. Audi için en büyük soru şu: tüketiciler lüks bir pikap istiyor mu?

Genel Müdür Andrew Doyle “Lüks bir pikap için gerçekten bir pazar olup olmadığına göre değişir. Söyleyebileceğim şu ki Audi markası ne kadar farklı alanlara ve segmentlere yönelirse yönelsin başarılı oluyoruz.”Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler