Makyajlanan Kia Sorento 2018 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

Güncellenen 2018 Kia Sorento’ nun geçirdiği değişim büyük bir adım değil, fakat hafif bir görsel makyajdan ibaret olduğunu da söyleyemeyiz.

Yeni Kia Sorento 2018 artık standart olarak her modelinde üç sıra koltuklu yedi kişilik bir araca dönüştü. İç mekânda her Sorento' nun orta konsolu, havalandırma çıkışları ve vites kolu elden geçti. Üst donanım seviyeleri olan SX ve SLX ise artık yeni iç döşeme renkleri ve tüm koltuklarda elektrikli bel desteğine sahip. EX ve daha üst paketlerde ise Kia'nın -artık şerit ve sürücü dikkat ikazlarına da sahip olan- İleri Sürüş Yardım Sistemleri'ne sahip.

Yeni Kia Sorento’ nun dışındaki güncellemeler de ufak, fakat göze çarpar nitelikte. Ön farlar Kia'nın deyimiyle "daha sanatsal bir şekilde tasarlanmış" hale gelirken, ön tampon ve sis farlarının da şekilleri değişmiş.

Arka bölümde de farların, tamponun ve egzoz çıkışlarının şekillerinin değiştiğini görüyoruz. 17 ile 19 inç arasında değişen boyutlardaki yeni jant seçenekleri de daha üst modellerdeki LED farlar ile birlikte artık opsiyon olarak sunuluyor.

Kia Sorento makyajlı kasa kaputunun altında ise büyük bir değişim yok. 2.0 litrelik 4 silindirli turbolu motor seçeneği artık sunulmayacak. Yeni Sorento artık yalnızca 2.4 litrelik dört silindirli atmosferik ve 3.3 litrelik V6 atmosferik motorlar ile sunulacak. Motorların beygir güçleri ise 185 ve 290 olarak kaldı. Buna karşın V6 motor artık Cadenza' da gördüğümüz 8 ileri otomatik şanzımana sahip. Sürüş Modu Seçimi de yerini tüm versiyonlarda Akıllı Geçiş & Sürüş adı verilen bir sisteme bırakmış. Bu sistem sürüş şartlarına göre en uygun modu otomatik olarak seçiyor veya manuel olarak Eco, Sport ve Smart modları arasında geçişe izin veriyor.

Sonuç olarak bunlar büyük değişimler değil, fakat bir bütün olarak bakıldığında 2018 Kia Sorento' nun orta boy SUV segmentindeki ömrünü uzatmaya yetecektir.

2017-2018 Kia Stonic Suv Fiyatı ne olur? Ne zaman gelecek?
2017 Yeni Kia Picanto’ da Lansmana Özel Fiyat
 2017 KIA Rio fiyat ve teknik özellikleri
2018 Yeni Kia Cee’d ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?
Yeni Kia Cerato 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
KIA'nın Frankfurt Sürprizleri Belli Oldu
Kia fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler