Karşınızda Kia Sportage!

Huzurlarınızda yenilenmiş Kia Sportage. Güncellenen model, bir casus fotoğrafçısı tarafından, Nürburgring yakınlarında bir benzin istasyonundan çıkarken yakalandı.

Kia’nın yeni Sportage üzerinde uyguladığı güncellemeler çok büyük değil fakat otomobile yeni bir görünüm kazandırmak için yeterli. Ön alt bölümde sis farlarını ikiye ayıran krom bir şerit yer alıyor. Markanın imzası haline gelen “kaplan burnu” ızgara, artık daha dışarı çıkık bir görünümde. Ayrıca tamamen LED ön farlar da yeniden dizayn edilmiş. Arka bölümdeki kırmızı far şeridi ise artık tüm bagajı domine ediyor. Arka tamponda da, tıpkı öndekine benzer krom bir şerit ve ekstra reflektörler var.

Makyajlı modelin güç ünitesine dair tek değişikliğin de, emisyonu düşürmek ve yakıt tüketimini azaltmak yelpazeye eklenecek 48 voltluk hafif hibrit sistem ile yapılacağına dair söylentiler var. Test aracı, tamamen kamuflajsız ve üretim hazır göründüğü için, otomobilin resmi tanıtımının çok kısa bir süre içinde yapılması beklenebilir. Ekim ayında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı, yeni Sportage'ın örtülerini kaldırmak için potansiyel bir aday olma ihtimali var.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler