Jaguar F-Type SVR’ye ait ilk görüntüler

2016 model Jaguar F-Type SVR’ye ait görüntüler internet ortamına sızdırıldı. Jaguar'ın yeni modeli 576 beygir güce ve 320 km/h maksimum hız değerlerine sahip olacak.

Hollandalı Autovisie tarafından yayınlanan son görsellerde Jaguar'ın yeni otomobiline ait fotoğrafları yayınlandı. Önümüzdeki ay resmi duyurusu yapılması beklenen Jaguar F-Type SVR modelinin bu yılın sonlarına doğru piyasaya sunulacak.

4x4 çekişli F-Type SVR'da 5 litrelik V8 Supercharge motor yer alıyor ve şanzıman tarafında ise 8 ileri otomatik vitese yer verilecek. V8 R Coupe’nin 542 beygirlik motoru üzerine yapılan modifikasyonlarla 576 beygirlik güç elde edildi ve aracın torku 700 Nm seviyesine çıkartıldı. Jaguar'ın yeni modelinin 0-100 KM’ye çıkış süresi 3.7 saniye.

Jaguar'ın yeni nesil aracında karbon seramik fren sistemi var, bu da aracın geleneksel modellerden 21 kg daha hafif olmasını anlamına geliyor.

Jaguar'ın maksimum hız sınırı yaklaşık 290 km/s olacak bir Cabrio modelinin de olduğu belirtildi. 2016 model Jaguar F-Type SVR modelinin resmi fiyatı henüz açıklanmamakla birlikte 100.000£ başlangıç fiyatına sahip olacağı tahmin ediliyor.