İşte Yeni Skoda Fabia 2018 Makyajlı Kasa!

Hem 5 kapılı hatchback, hem de station wagon olarak sunulan Makyajlı Skoda Fabia 2018 modelinin geçirdiği tasarım değişiklikleri minimal seviyede kalmış.

Ön ve arka farları LED teknolojisine kavuşan Skoda Fabia 2018, stoplarını çevreleyen siyah şeritten kurtulmuş. Ayrıca arka farların makyajlı Octavia'ya benzediğini de belirtelim.

Skoda Fabia, tarihinde ilk kez 18" çaplı jantlarla satın alınabilecek ancak bu donanım nedense sadece hatchback modelinde sunulmuş. Ön tampon, far tasarımı sayesinde daha keskin bir havaya kavuşurken alt ızgara da elden geçirilmiş. Arka kısımda ise tampon üzerindeki karakter çizgileri daha açılı hâle getirilmiş.

Kokpitte ilk dikkati çeken değişim, 6.5" boyutlu ekrana sahip olan Swing adlı bilgi eğlence sistemi. Standart olarak Bluetooth, USB ve SD kart bağlantısı ile gelen sistem, Swing Plus ve Amundsen paketlerinde Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink uyumluluğuna da sahip.

Skoda, kabini tazelemek adına yeni dekorasyon ve döşeme malzemeleri tercih etmiş fakat fotoğraflar arasında kendilerini şimdilik göremiyoruz. Buna ek olarak iç mekânda bir dizi "Simply Clever" özelliği görmek mümkün. Örnek olarak arkada oturan yolculara sunulan iki USB çıkışı, yine arkada tablet tutucu, bagajda çift yüzeyli paspası gösterebiliriz. Tüm camları otomatik olarak tek dokunuşla açılabilen Skoda Fabia 2018’ in station wagon versiyonu Combi' de çıkarılabilir LED fener de sunulmakta.

Makyajlanmadan evvel Fabia' ya göre daha kuvvetli olan LED ön farlar, Auto Light Assist adlı otomatik uzun far asistanı sayesinde daha da kullanışlı olmuş. Kör Nokta Tespit ve Arka Trafik Uyarısı gibi donanımlar ise yeni Fabia 2018’ in güvenlik hanesine artı puanlar yazmakta.

Motor yelpazesi, diğer Volkswagen Grubu modellerinden tanıdık ancak 1.5 litrelik TSI ünite Skoda Fabia 2018’ de sunulmayacak. Kaputun altında 1.0 MPI ve 1.0 TSI motor, ikişer güç çıkışıyla Fabia yelpazesinde yerini almış durumda. Atmosferik ünitelerin güç değerleri sırasıyla 60 ve 75 beygir ve kendileri 5 ileri manuel şanzıman ile eşleşiyor. Benzin partikül filtresinin de yardımıyla daha da temiz olan 1.0 TSI ünitelerde ise 95 beygir ve 110 beygirlik versiyonlara yer verilmiş. 110 beygirlik TSI motor opsiyonel olarak 7 ileri, çift kavramalı DSG şanzıman ile tercih edilebilecek.

Makyajlı Skoda Fabia 2018 6 Mart itibarıyla Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergileyecek.

Skoda Kodiaq 2017 Yorum: Sorunlar ve Dezavantajlar - Video
koda Kodiaq Scout 2018 Fiyatı Belli Oldu
2018 Skoda Octavia 1.5 TSI fiyatı ve özellikleri açıklandı
2017 Skoda Kodiaq Fiyat Listesi Açıklandı!
2017 Skoda Kodiaq Suv Özellikleri ve Fiyatı
2018 Skoda Karoq SUV, Yeti’nin yerini alacak! Fiyat ne olur?
Yeni Kasa Skoda Octavia 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Skoda Kodiaq Test Sürüşü ve Yorum
2017-2018 Yeni kasa Skoda Yeti ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?
2017 Skoda Rapid ve Rapid Spaceback Fiyat Listesi


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler