İşte Yeni Mercedes G Serisi 2018 – Fiyat Listesi Ne Olur?

Yeni Mercedes G Serisi 2018’ in Lüks ve arazi performansı üst seviyedeyken iç mekân ve sürüş özellikleri geliştirilmiş. Mercedes G Serisi 2018 fiyat listesi ne olur?

Mercedes G Serisi' nin tasarımı onlarca yıldır değişmemekle beraber bir ikon olma rüştünü bu zamana kadar çoktan ispat etti. Üstelik bu tasarım yakın tarihte değişecekmiş gibi de görünmüyor. Otomobilde birçok yenilik olsa da dış görünüm neredeyse aynı kalmış.

Yeni G Serisi’ nin gövdesi üzerinde yapılan değişiklikler, biraz daha yuvarlatılmış detaylar, hafifçe elden geçirilen far ve stoplar, daha ince ön sinyaller ve farklı jant seçeneklerinden ibaret. Boyutlara bakacak olursak Mercedes G Serisi 2018’ in 53 mm uzadığı, 122 mm genişlediği ve 7.5 mm yükseldiği söylenebilir.

Yeni Mercedes G Serisi’ nde asıl gelişim iç mekânda olmuş, özellikle de arkada. Selefi olan eski Mercedes G Serisi' nde yer alan dar arka koltuklar, 40.6 mm artan aks mesafesi sayesinde çok daha fazla diz mesafesi sunuyor. Optimum şekilde yerleştirilen koltukları da hesaba kattığımızsa bu koltuklarda 152 mm daha fazla diz mesafesi sunuluyor.

İç mekândaki lüks görünüm, Mercedes G Serisi' nin arazide yumuşadığı anlamına gelmiyor. Yeni G Serisi’ nde bugün de üç adet kilitli diferansiyel, karınca vitesi ve yeni bir süspansiyon tasarımı bulunuyor. Evet, yeni G Serisi 2018’ de artık bağımsız ön süspansiyon var. Bu da yol performansının çok daha iyi olacağı anlamına geliyor. Üstelik alman marka, arazi performansının da aynı yüksek seviyede olduğunu söylüyor. Sayılar da doğruyu söylüyor; Yaklaşma, uzaklaşma ve askı açılarının tamamı 1 derece iyileşmiş. Bununla birlikte su geçiş yüksekliği de 100 mm artışta.

Yeni kasa Mercedes G Serisi 2018, ilk etapta sıralı 6 silindirli ve V8 motorlarla satılacak. Tanıtımın yapıldığı Detroit Otomobil Fuarı' na G550 modeli gelen aracın 4.0 lt hacimli, çift turbo beslemeli V8 motoru 422 bg güç, 610 Nm tork üretebiliyor. Bu motor 9 ileri vitesli otomatik şanzımanla kombine edilmiş.

Tahminlerimize göre Mercedes G Serisi’ nin eski direksiyon sisteminin elektromekanik bir sistemle değiştirilmiş olması özellikle otoyolda seyrederken aracın huzursuz yapısının çok daha sakin bir seviyeye indirilebileceğinin habercisi olabilir. Bu arada direksiyonun çok hisli olmayacağı da ihtimaller arasında yer alıyor.

Birçok sürüş modunu da yanında getiren Mercedes G Serisi' nin G-Mode isimli arazi sürüş modu ise direksiyon sisteminden gaz pedalına kadar birçok değişkenin kontrolünü yaparak arazide maksimum performansı garanti ediyor.

Halen yollarda olan eski nesil Mercedes G 350d fiyat etiketi 940 bin TL. Tahminlerimize göre yeni kasa Mercedes G Serisi 2018 fiyat listesi başlangıç olarak 1 milyon TL’nin biraz üstünde olacak.

2019 Yeni Mercedes CLS özellikleri belli oldu
Havalimanında Mercedes lüks taksi hizmeti başladı
2019 Yeni Mercedes GLE görüntülendi - Video
2018 Yeni Mercedes-Benz A-Serisi iç görselleri yayınlandı!
2018 Mercedes A Serisi HB ve Sedan Kamuflajsız Görüntülendi
2019 Yeni Kasa Mercedes CLS Görseli Yayınlandı
Mercedes X Class Fiyatı Belli oldu
2017 Yeni Mercedes GLA Türkiye Fiyatı Belli Oldu!
2018 Makyajlı Mercedes S-Serisi özellikleri ve fiyatı
2018 Mercedes A Serisi Sedan Consept Şangay’da gün yüzüne çıktı!
2017 Mercedes E180/E 180 1.6 lt. Türkiye Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz C Serisi 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası için tıklayınız...


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler