İşte Yeni 2017 Land Rover Discovery

Yeni 2017 Land Rover Discovery’nin görselleri Paris Otomobil Fuarı’nda ki tanıtımından önce internete sızdı.

Şirketin Avustralya web sitesi, kısa bir süre önce bu fotoğrafları bir yanlışlık sonucu yayınladı. Land Rover daha evvel teaser görüntüsüyle Discovery'nin ön bölümünü sergilemişti; şimdi ise SUV'nin yan profilini ve arka kısmındaki LED farları görebiliyoruz.

Şu an piyasada bulunan modelin sağlam ve kutu profilli gövdesi, birkaç sene önce tanıtılan Discovery Vision konseptinde de gördüğümüz üzere daha yumuşak çizgilerle yeniden tasarlanmış. Land Rover'ın 7 kişilik SUV modeli bazı tasarım detaylarını küçük kardeşi Discovery Sport'tan almış; ancak arka plakalığın kenarda bulunduğunu göz önüne alırsak, yeni model selefine sadık kalmaktan tam olarak vazgeçmemiş.

Yeni 2017 Land Rover Discovery'nin selefinden büyük ölçüde ayrıldığı tek konu tasarım çizgileri değil; bunun yanında yeni yüzün altında kullanılacak donanımlar da oldukça farklılık yaratacak. Land Rover'ın "Dünyanın en becerikli aile SUV'si" olarak tanımladığı otomobil, alüminyum ağırlıklı yapısı ile birlikte büyük oranda kilo kaybedecek. En yeni Ingenium motorlarla kuvvetlendirilen bu ağırlık azalımı sonucunda yakıt ekonomisi ve performansta gayet iyi bir gelişim görebiliriz.

Daha evvel yayınlanan bir teaser'da, sürücülere ikinci ve üçüncü sıradaki koltukları akıllı telefonları üzerinden katlama özelliği sunan "akıllı koltuk katlama" sistemine sahip ferah iç mekânı görme fırsatımız olmuştu. "Tasarlanan her koltuğun, evdeki en iyi koltuk gibi olacağının" sözünü veren Land Rover, tablet ve akıllı telefon kullananların artık meraklanmasına gerek olmadığını da söylüyor. Bunun nedeni ise yeni Discovery’de 9 taneye kadar USB girişi bulunacak olması.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler