İşte Skoda Kodiaq Coupe’ nin ayak sesi ‘Vision E Coupe’

Şanghay Otomobil Fuarı'nda resmi olarak tanıtılacak olan Skoda Vision E Concept' in ilk görselleri internette yayınlandı. Konsept, aslında Skoda Kodiaq Coupe' nin ön izlemesini yapıyor.

Vision E konsept, keskin çizgiler, ince pencereler ve muazzam alaşım jantlar ile oldukça şık görünüyor. Detaylara baktığımızda heykelsi kaput, panoramik cam tavan ve şık LED aydınlatma birimleri öne çıkıyor. Çek üretici, modelin dört ayrı koltuğa sahip olacağını ve rahatsız edici bir orta şanzıman tüneli bulunmayacağını açıkladı.

Vision E konsept yolcularının her biri kendi multimedya sistemine ve kapılarda kablosuz şarj cihazıyla birlikte birer telefon kutusuna sahip olacak. Vision E Coupe, 301 beygir toplam güç çıkışına sahip bir lityum-iyon pil paketi ve bir elektrikli motora sahip. Crossover modelin maksimum hızı 180 km/s ve tek şarj ile 500 kilometre gidebiliyor.

Çevre dostu bir elektrikli aktarma organına sahip olmakla birlikte, Vision E Concept, 3. seviye otonom sürüş sistemiyle geliyor. Bu da, otomobilin trafik sıkışıklıklarında bağımsız olarak çalışabileceği, otobanda otopilot modunda gidebileceği, sürücüsü müdahalesi olmadan şeritte kalabileceği ya da şerit değiştirebileceği, manevra yapabileceği, park yeri arayabileceği, kendini park edebileceği ve park yerinden çıkabileceğini gösteriyor.

Konsept, aslında Skoda Kodiaq Coupe' nin bir nevi ön izlemesini yapıyor. Skoda, 2025 yılına kadar beş elektrikli araç çıkarmayı planlıyor. İlk modelin, Çek üreticinin Superb plug-in hibrit modelini piyasaya sürmesinden kısa süre sonra, 2020'de gelmesi planlanıyor.

2017 Skoda Kodiaq Suv Özellikleri ve Fiyatı
Skoda Kodiaq Fiyat Listesi Almanya’da açıklandı
Skoda Kodiaq Test Sürüşü ve Yorum
2017-2018 Yeni kasa Skoda Yeti ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?
Skoda Kodiaq RS’e müthiş çift turbo dizel!
Skoda Kodiaq-Kodyak iç kabini ve tahmini fiyatı
2017 Skoda Kodiaq Fiyatı ve Özellikleri
Skoda Kodiaq’ın dolu versiyonu ‘Scout’ Cenevre’ye hazır
Skoda Kodiaq Sportline özellikleri


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler