İşte dünyanın ilk elmas kaplamalı boyalı aracı Rolls-Royce Elegance

Rolls-Royce ‘Dünyanın ilk elmas kaplamalı boyasıyla boyanmış Elegance modelini sergileyerek sadece onların “hayalin ötesini yaratabileceklerini” ve lüks araç anlayışının geldiği son noktayı gösterdi.

Mart ayında gerçekleşen Cenevre Otomobil Fuarı'nda, Rolls-Royce, Bespoke araçların tüm kapasite özelliklerini en derin ayrıntısına kadar sergileyerek neden dünyanın önde gelen lüks araç üreticisi olarak kabul edildiğini gösterdi. Bespoke araç terziliği, mühendisliği ve işçilik özellikleri, Rolls-Royce siparişi veren tüm özel müşterilerin kişisel istek ve arzularına en mükemmel şekilde uyacak bir araç sahibi olacakları gerçeğini adeta gözler önüne seriyor. Bir başka deyişle, Bespoke’un Rolls-Royce demek olduğuna şahit oldular.

Elegance

Rolls-Royce, 2017 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarına paha biçilemez ve yalnızca aracın yaratılışından gelen bir özellikten -zariflik ve özgünlük- esinlenerek yaratılan Elegance’ı getirdi.

Rolls-Royce müşterilerinin yaşam tarzı diğerlerinden farklıdır. Yaşam tarzı tercihlerinde alışılmadık olup bunu çevrelerine sergilemekten gurur duyarlar. Coco Chanel'in de sölediği gibi "Zarafet, gençlik döneminden yeni çıkanların ayrıcalığı değil, önceden geleceğinin kontrolünü elinde bulunduranların ayrıcalığıdır". İngiliz lüks duayeni, kişisel zarafet vizyonunu bu yıl Cenevre Otomobil Fuarı'na katılanlarla paylaşmayı seçti; Rolls-Royce Ghost Elegance, elmas kullanılarak yaratılan bir boya ile boyanan dünyanın ilk lüks motorlu aracı oldu.

Şoför ve yolcu bölgeleri, lüks otomobil kullanmanın ilk zamanlarında olduğu gibi belirgin bir şekilde ayrılmış. Şoför tarafı 'kokpiti', kapılar üzerinde Mugello Kırmızısı dikiş vurgularıyla siyah deri ve şeritli koltuklara sahip. Parlak halı ve koyunyünü paspaslarda siyah renk hâkimiyetini sürdürüyor. Arka kısmı süsleyen lounge koltuğu Selby Grisi yumuşak deri ile konturlanmış ve aynı zamanda Mugello Red dikişleri ve şeritler ile tamamlanmış. Arka kapı iç cepleri, sahibinin tercih ettiği malzeme ile kaplanmış; Gri, Siyah ve Kırmızı Tartan. Ayrıca araç 3 dolgun renk olan; Mugello Kırmızısı, Cobalto Mavisi ve Mandarin renklerinin dokunuşlarıyla canlandı. Bu üç seçenek ilk kez 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir araya geldi.

Rolls Royce fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler