İşte Dacia Duster 2018 Piyasaya Çıkış Tarihi

Dacia Duster 2018'in piyasaya çıkış tarihi belli oldu

Dacia'dan yapılan açıklamaya göre, Dacia'nın Kasım 2017’nin sonunda, global olarak satışlarını yüzde 11,8 artırıp 534 bin 657 adetlik satış yaptığı kaydedildi. Türkiye’de ise Dacia, aynı dönemde 40 bin 921 satış adedine ulaşarak geçen yılın aynı dönemine göre 0,2 puan artış ile yüzde 5 pazar payına ulaşarak yükselişini sürdürüyor.

Duster, Türkiye’de satışa sunulduğu 2010 yılından bugüne dek 89 bin 485 adet, Ocak-Kasım 2017’de ise 13 bin 818 satış adedi kaydetti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Dacia'nın Türkiye pazarında yükseliş trendini sürdürdüğünü belirterek, "Binek + hafif ticari araç pazarında, iki sıra yükselerek marka sıralamasında 6. sıraya yükseldik. Dacia olarak sürpriz yeteneklerle dolu ve akıllıca tasarlanmış otomobillerden oluşan yalın bir ürün gamına sahibiz. Bunu yaparken sağlam ve güvenilir otomobilleri, başarısı kanıtlanmış teknolojiler ve güçlü servis ağımız ile destekliyoruz. Dacia’nın amiral gemisi Duster, Dacia’ya Türkiye’de son beş yılın 4x4 otomobil lideri unvanını kazandırdı. Otomatik vites / EDC versiyonunun da ürün gamına eklenmesiyle Dacia ailesine yeni müşterilerimiz katılıyor. Mart ayında pazara sunacağımız Yeni Duster ile markanın Türkiye pazarında yükselişi devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

Yeni Duster, Türkiye’de Mart 2018’de satışa sunulacak.

Yeni Dacia Duster 2018’ de öne çıkan yenilikler:

 • Tamamen yeni, modern, sağlam dış tasarım
 • Yeni iç tasarım: tamamen yeniden tasarlandı, daha konforlu ve daha kullanıcı dostu
 • Sürüşü kolaylaştıran yeni ekipmanlar
 • Geliştirilen konfor ve sürüş keyfi
 • SUV pazarının en iyileri arasında yer alan 4x4 sürüş deneyimi
 • Tüm bunlar yine şaşırtıcı ölçüde uygun bir fiyat

Dacia ikonik modeli Duster’ ı yenilerken, daha fazla özellik sunarak markayı güçlendirmeye devam etmeyi hedefliyor. Ocak - Ağustos 2017 döneminde 434 bin adet ile satışlarını % 11 oranında arttıran Dacia markasının başarı hikayesi, şimdi de yeni, zenginleştirilmiş özellikleri yine uygun bir fiyatla sunan Yeni kasa Duster ile devam ediyor.

Türkiye pazarında Dacia Ocak – Ağustos 2017 döneminde 28.763 satış adedine ulaşarak geçen yılın aynı dönemine göre 0,4 puan artış ile yüzde 5,2 pazar payı elde etti. Dacia bu sonuçlarla binek + hafif ticari araç pazarında 6. marka konumuna yükseldi. Dacia, 2016 yılını 8. marka olarak tamamlamıştı. Duster, Türkiye’de satışa sunulduğu 2010 yılından bugüne kadar 83.904 adet, 2017’nin ilk 8 ayında ise 9.371 satış adedi elde etti.  Duster, Dacia’ ya Türkiye’nin 4x4 lider markası ünvanını kazandırdı. Yeni kasa Dacia Duster Türkiye’de Mart 2018’ de pazara sunulacak.

Yeni Dacia Duster: Yeni dış tasarım

Yenilenen tasarımı, modern, sağlam ve kendini gösteren tarzı Yeni Dacia Duster’ ın tam bir SUV olduğunu gözler önüne seriyor. Duster 2018’ in tasarımı tamamen yenilendi. Yeni Dacia Duster modern ve güçlü bir duruşa ve daha iddialı bir kişiliğe sahipken, her yönüyle bir Duster olmaya devam ediyor.

Yeni Duster’ın hem iç hem de dış kısmı daha cesur bir kişiliğe sahip. Tamamen yenilenen dış tasarım, otomobilin güçlü karakterini ortaya çıkaran daha belirgin hatlarıyla öne çıkıyor.

Güçlü ön ve arka kısım sayesinde daha geniş bir görünüme sahip olan Yeni kasa Dacia Duster 2018, daha yüksek kemer çizgisi sayesinde otomobilin hatlarını daha yatay gösteriyor. Öte yandan, yeni tavan çubukları ve kendini gösteren ön ve arka ızgara plakaları, yeni Dacia Duster 2018’ in maceracı kimliğini öne çıkarıyor. Yeni LED ön farlar ise Dacia Duster’ ın heyecan verici yeni görünümüne güç katıyor.

Tamamen yeniden tasarlanan iç mekan

Tasarımcılar tamamen yeni bir iç alan yaratmak ve modern, işlevsel ayrıca son derece konforlu bir kabin sunmak için çalıştılar:

 • Gösterge paneli statüyü artırmak ve ergonomik bir kabin içi sunmak için tamamen yeniden tasarlandı ve MadiaNav ekranı gösterge panelinin üstüne taşındı.
 • Koltuklar daha fazla konfor ve destek sunmak için tamamen yenilendi.
 • Akıllıca düzenlenen yükleme hacimleri sayesinde otomobilin toplam yük taşıma kapasitesi 28,6 litreye çıkarıldı.   

Konfor ve sürüş keyfini artıran bir dizi yeni ekipman

Yeni Dacia Duster 2018 aynı zamanda Dacia ürün gamında daha önce hiç görülmemiş ve Dacia müşterileri tarafından heyecanla beklenen bir dizi yeni ekipman sunuyor:

 • 360 derece kamera
 • Kör Nokta Uyarı Sistemi
 • Perde hava yastıkları
 • Otomatik klima
 • Eller serbest Dacia kart sistemi
 • Yokuş iniş destek sistemi (HDC) (4x4 versiyonda)

Yeni Dacia Duster 2018: Zengin motor seçeneği

Yeni Dacia Duster 2018 iki benzinli motor seçeneğiyle sunuluyor: SCe 115 bg (4x2 versiyonu) ve TCe 125bg (4x2 ve 4x4 versiyonlar), her iki seçenekte de manuel vites kutusu bulunuyor.

Ayrıca iki dizel motor seçeneği mevcut: 1.5 dCi 90 bg (4x2 versiyonu) ve 1.5 dCi 110 bg (4x2 ve 4x4 versiyonlar), yine her ikisi de manuel vites kutusu ile sunuluyor. 1.5 dCi 110 bg (4x2) EDC otomatik vites seçeneğine de sahip.  Ayrıca SCe 115 bg motorun LPG versiyonu da seçenekler arasında yer alıyor.

Duster Türkiye’ de Mart 2018’de pazara sunulacak. Yeni kasa Dacia Duster 2018 fiyat listesi nin selefi ile hemen hemen aynı olması bekleniyor.

2017 Dacia Modellerinin Fiyat Listeleri
2018 Dacia Sandero Stepway Limited Edition Geliyor
2018 Yeni kasa Dacia Duster ilk kez görüntülendi – fiyatı ne olacak?
Dacia Duster 2017 Otomatik Vites Türkiye’de – Fiyatı Açıklandı!
2017 Dacia Duster EDC Dizel Otomatik Test ve Yorum
Yeni kasa Dacia Duster ne zaman tanıtılacak? Fiyatı ne olur?
İşte Yeni 2017 Dacia Logan Mcv Stepway
Dacia fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler