İşte 7 kişilik 2017 VW Tiguan SUV uzun şasi 2016-08-16

Yeni 2017 Volkswagen Tiguan’ın 110 mm daha uzun aks mesafesine sahip versiyonu Almanya’da görüntülendi. Yedi kişilik 2017 Volkswagen-VW Tiguan XL Uzun Şasi Özellikleri ve tahmini fiyatı…

Yeni Volkswagen Tiguan, geçtiğimiz aylarda belirtildiği gibi, LWB (uzun aks aralıklı) versiyon ile 2017 yılında üç modelli Tiguan ailesinin bir parçası olarak gelecek. Son yayınlanan fotoğraflarda kamuflaj bulunmaması yeni modelin çıkışının yaklaştığını gösteriyor. 110 mm daha uzun aks mesafesi dışında, yeni model standart Tiguan’dan pek farklı görünmüyor. Öne çıkan tasarımsal değişiklikler C sütununun arkasında uzatılmış bir pencere ve daha uzun arka kapı. İç mekânda, arka kısımda iki ekstra koltuk daha bulunuyor, böylece otomobil yedi kişilik oturma kapasitesi sunabiliyor. Bu koltuklar katlandığında otomobilin 1655 litrelik bagaj kapasitesi daha da genişliyor.

Avrupa'da standart model 1.4 lt. TSI, 2.0 lt. TSI ve 2.0 lt. TDI motor seçenekleri ile sunuluyor. Uzun aks aralıklı modelde bu seçeneklerin güçlü olanlarının yer bulması bekleniyor. Standart Tiguan gibi, uzun aks mesafeli versiyon da alt seviye versiyonlarda önden çekişli olacak, daha üst seviyelerde ise 4 çekişli sürüş sistemi sunulacak.