İşte 518 beygirlik V8 Land Rover Discovery SVX

Land Rover, Frankfurt Otomobil Fuarı 2017' de tanıttığı Land Rover Discovery SVX konseptini önümüzdeki sene üretime geçireceğini duyurdu.

Yerden yüksekliği arttırılan Land Rover Discovery  SVX' in uzun deplasmanlı amortisörleri var yani aracın yaklaşma, ayrılma ve kırılma açılarının tamamı büyütülmüş. 20" çaplı alüminyum jantlara sahip Discovery SVX' te 275/55 R20 ölçüde Goodyear Wrangler arazi lastikleri kullanılmış. Land Rover' ın Terrain Response 2 adlı off-road sistemi ise zorlu koşullarda daha çok tutuş sunmak üzere yeniden programlanmış. Land Rover Discovery SVX, düşük hızlı off-road manevraları için tekerlek bağlantı noktalarını arttıran Hidrolik Aktif Devrilme Kontrolü sistemiyle de donatılmış.

Land Rover Discovery SVX kaputunun altında süper şarjlı, 5.0 litrelik V8 motor yer alıyor ve 518 bg güç, 625 Nm tork elde üretebiliyor. Bu sayede SVX hem off-road anlamında en kabiliyetli, hem de en güçlü Discovery modeli unvanını elde ediyor.

Land Rover, SVX' i diğer Discovery modellerinden ayırmak adına aracın ön ve arka tamponlarına yeni bir koruma plakası eklemiş ve gövde boyunca Rush Orange adında turuncu tonunda süslemeler kullanmış. Tektonik Gri adlı özel bir renkle gelen Discovery SVX' in iç mekânında da bu turuncu detayları görmek mümkün.

Land Rover, Frankfurt Otomobil Fuarı 2017' de tanıttığı bu Discovery SVX konseptiniönümüzdeki sene üretime geçireceğini duyurdu.

Yeni 2017 Land Rover Discovery satışa sunuldu – Türkiye fiyatı
Yeni Range Rover Velar video tanıtımı
2017 Range Rover Sport 2.0 Dizel Türkiye fiyat listesi açıklandı
Land Rover/Range Rover fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler