İşte 2018 Yeni VW T-Roc mini crossover! Fiyat Ne Olur?

2017 Cenevre Otomobil Fuarı'nda, Volkswagen, VW Arteon'u tanıtmanın yanı sıra gelecek yıllarda yollara çıkacak olan araçların örtüsünü de kaldırdı. Bunlardan birisi de Volkswagen T-Roc konseptinin üretim versiyonu oldu. 2018 Volkswagen/VW T-Roc ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?

Volkswagen marka şefi Herbert Diess'in 2017 Cenevre Otomobil Fuarı'ndaki açıklaması sırasında söylediklerinden anladığımız kadarıyla VW T-Roc konseptinin üretim versiyonunda bir isim değişikliği olmayacak.

İpucu görüntüsünden VW T-Roc 2018, kabaca Audi Q2'nin boyutuna benziyor. Her ikisinin de benzer oranları var, ancak Audi Q2, coupe formuna benzeyen tavan çizgisiyle daha sportif. Volkswagen T-Roc nispeten düz tavan çizgisi ve tavan rayları ile daha çok klasik bir mini SUV’ye benzemiş.

Ön taraftaki büyük farlar arasında, iki yatay kesitli bir altıgen radyatör ızgarası var. Tamponun alt tarafındaki sis lambalarıyla çevrelenmiş hava kanalları petek desenine sahip.

VW T-Roc, Volkswagen Grubu'nun MQB A0 platformunu kullanacak ve VW T-Cross Breeze konseptinin üretim versiyonu ile VW Tiguan arasında konumlandırılacak. Yeni T-Roc motor yelpazesi arasında 1.0 litrelik TSI ve 1.5 litrelik TSI EVO benzinli üniteleri ile 1.6 litrelik TDI ve 2.0 litrelik TDI dizel üniteleri olması bekleniyor. Şanzıman seçenekleri arasında 6 vitesli manuel ve 7 vitesli çift kavramalı DSG otomatik şanzıman olabilir. Üst modellerde büyük olasılıkla 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi yer alacak. İlerleyen zamanlarda bir hibrid, hatta tamamen elektrikli bir versiyon olabilir.

Peki, Volkswagen/VW  T-Roc ne zaman gelecek? Fiyat Listesi ne olur?

VW T-Roc 2017 yılı sonuna doğru yollara çıkacak. Türkiye’ye 2018 ilk aylarında gelmesi bekleniyor. 2018 Volkswagen/VW T-Roc fiyat listesi’ nin versiyonuna göre Audi Q2’den %10 ile % 15 arası daha ucuz olması bekleniyor.

2017 Audi Q2 Türkiye Fiyat Listesi ve Özellikleri için tıklayınız...
Audi fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…

 Yorum

1 Yorum

Fatih 2017-11-18 02:05:55

Alınır
Benzer Haberler