İşte 2017 Yeni Lexus LC 500

Yeni 2017 Lexus LC 500 Coupe’nin tanıtımı, Lexus'un heyecan verici, duygusal tasarımlı ve performanslı otomobil yaratma konusundaki özverisini gösteriyor.

2017 İlkbaharında ABD yollarına çıkacak olan olan2017 Lexus LC 500, günümüzde ciddi bir premium otomobil üreticisini tanımlayan tasarım, mühendislik ve ileri teknolojideki markanın niteliklerini sergiliyor.

Lexus'a göre LC 500’de sadece "hoş bir yüz" ten daha fazlası var. Japon otomobil şirketi, onu bir spor otomobiline dönüştürmek için performansı, sürüşünü ve yol tutuşu dahil her yönü ile keyif veren özel bir sürüş deneyimini sunmak için onu tasarladı.

İç mekân için, Lexus mühendisleri, LC'ye girip çıkmanın kolay ve rahat olacağından emin olmak istedi, bu yüzden gösterge panelinin altında cömert bir bacak alanı verdiğini iddia ediyorlar. Genel amaç hem şoför odaklı hem rahat hem de lüks bir coupe oluşturmaktı. Kabin geneli, deri, Alcantara ve magnezyum gibi diğer premium malzemelerin karışımından oluşuyor.

Ayrıca 2017 Lexus LC 500’ün konser salonu kalitesinde ses kalitesi sunabileceği 13 hoparlörlü Mark Levinson ses sistemi var. Baş mühendis Koji Sato "Ses sistemi dinleyiciye bir aracın içinden ziyade bir konser salonunda olma hissi veriyor" dedi.

Güvenlik tarafında, Lexus LC 500 sürücüleri, Çarpışma Öncesi Yaya Algılama, Ön Çarpışma Fren Desteği, Dinamik Radar Cruise Kontrolü, Şerit Değiştirme Uyarısı gibi sistemler ile iyi ellerde olduklarını hissediyorlar.

2017 Lexus LC 500, Lexus'un 5.0 litrelik atmosferik V8 benzinli motoruyla güçlendirildi ve yeni bir yakın oranlı Direct Shift 10 otomatik şanzıman ile kombine edildi  - birinci sınıf binek otomobilleri için bu bir ilk bu arada. Bu muhteşem otomobil, optimize edilmiş emiş ve egzoz düzeni ve motor kontrolü sayesinde 471 bg maksimum güç üreten V8'in gücünü ifade eden bir motor sesi eşliğinde hızlı ve ritmik bir şekilde ivmeleniyor. 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede gerçekleştiriyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler