İşte 2017 Audi R8 Sport Edition - sadece 200 adet üretilecek!

Yeni Audi Sport’un gümüş, kırmızı ve siyah renkleri bu kez kendi adını taşıyan R8 Coupe’nin özel versiyonunu süslüyor. Yarış pistleri ve günlük kullanım için geliştirilen R8 Audi Sport Edition versiyonu sadece 200 adet üretilecek

Yarış pistlerinde ve normal yolların kullanıma uygun olarak üretilen Audi R8, markanın spor segmentinin zirvesinde konumlanıyor. Audi Sport’ un genlerinde, başta dayanıklılık yarışları olmak üzere ulaştığı pek çok başarıdan harmanladığı bir uzmanlık yer alıyor. Audi, bu yüksek performanslı süper spor otomobili Audi Sport’ un karakteristik dokunuşlarıyla daha spor hale getirdi.

Yeni Audi Sport Edition; gümüş, kırmızı ve siyah renklerinin etkileşimi ve kendine özgü iç donanımı ile tüketici sınıfına getirdiği motor sporları hissini daha da ileri taşıyor. Mat veya parlak seçenekleri bulunan flöre gümüşün yanı sıra, mitos siyahı ve ibis beyazı gibi renk seçeneklerine de sahip. Sahibinin tercih ettiği gövde renginden bağımsız olan parlak kırmızı yan kanatlar ve yan aynaların yarattığı çarpıcı görünüm, otomobilin görsel vurgularından yalnızca biri. Tümüyle titanyum siyahı olan ön spoyler, tek çerçeveli ızgara (Audi Single Frame)  ve difüzör yuvası; sofistike dış yüzeyi öne çıkararak Audi R8 Sport Edition modelinin kendine has karakterini vurguluyor.

İki motor seçeneği

Audi Sport GmbH, özel üretim modelinde Audi Sport logolu 20 inçlik alüminyum jantlar 245/30 ön ve 305/30 ebatlarında arka lastikler kullanıyor. Modelin, 540 beygir güce sahip V10 ve 610 beygirlik V10 plus versiyonları bulunuyor. R8 Audi Sport Edition V10 versiyonunda güçlü çelik frenlerin kaliperleri, parlak kırmızı renkleriyle ateşli bir görüntü kazanıyor. Diğer taraftan V10 Plus motorlu versiyonda ise seramik fren disklerinde antrasit renkli kaliperler yer alıyor.

Kabinde ise sürücü ve yolcuyu, aydınlatmalı kapı eşiği kaplamaları karşılıyor. Alüminyum detaylarda Audi Sport markası ve kırmızı logosunun yanı sıra, Audi R8 Sport Edition modelinin sınırlı sayıda üretildiğinin altını çizen “1/200” işlemesi yer alıyor.

Kapı kaplamaları ve spor koltuklar ince Nappa derisinden kaplanmış olup, koltuk sırtlıklarında bu butik üretime özel olarak bir R8 amblemi de bulunuyor.  

Motor sporlarına bir saygı, direksiyondaki kırmızı şerit

Bu özel üretim Audi R8’ de standart olarak gelen yüksek performans direksiyonun üzerinde R8 amblemi bulunuyor. Direksiyonun siyah deri kaplı kenarlarında saat 12 yönünden geçen kırmızı şerit, sürücülerin araç kullanma becerilerinin sınırlarını zorlarken direksiyonu ortalamalarına yardımcı olan görsel bir destek işlevi görüyor.

Audi R8’ in ortasında yer alan, gücüyle ünlü V10 motor, direksiyon üzerindeki start-stop düğmesi ile başlatılırken, otomobilin dinamik yol tutuş sistemi Audi drive select de, direksiyon üzerinde bulunan düğmeyle ayarlanıyor. Biri çevirmeli olan diğer 3 düğme ise egzoz kapaklarının ve performans modunun kontrol edilmesini sağlıyor. Otomobilin performans modu seçenekleri arasında kuru, ıslak ve kar olmak üzere 3 sürüş programı yer alıyor.

Türkiye’den de sipariş verilebilecek

R8 Coupe Audi Sport versiyonu sınırlı sayıda, yalnızca 200 adet üretilecek ve tüm dünyada 2017 Mayıs ayından itibaren satışa sunulacak. İlk otomobiller, 2017 Temmuz ayından itibaren teslim edilecek.

Audi A4 2017 Nisan Kampanyası – Fiyat Listesi
Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi için yıklayınız...
Yeni Audi Q4 Ne Zaman Gelecek?
2017 Audi Yeni A5 Sportback 1.4 TFSI Fiyat Listesi ve Özellikleri
Audi fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler