Honda HR-V 2016 özellikleri ve Fiyat Listesi 2016-07-03

Honda_HR-V_2016 Honda HR-V özellikleri ve fiyat avantajlarıyla en çok ilgi çeken otomobillerin başında geliyor

Honda’nın 1999-2007 yılları arasında üretimini gerçekleştirdiği, üretildiği yıllarda modern tasarımıyla dikkat çeken şehir içi kompakt crossover modeli Honda HR-V, yeni tasarımı ve günümüz otomotiv teknolojileriyle yeniden yollarda. Çok yönlü dinamik tasarımıyla dikkat çeken yeni Honda HR-V, üç farklı donanım, iki farklı motor ve iki farklı şanzıman seçeneğiyle Türkiye’deki Honda yetkili satıcılarında müşterilerin beğenisine sunuldu.

Honda HR-V Donanım Özellikleri
Yeni Honda HR-V baz versiyonunda; Lastik Basınç İkaz Sistemi, Şehiriçi Aktif Fren Sistemi, Elektrikli Park Freni, Start&Stop Sistemi, Bluetooth Telefon Kiti, Hız Sabitleyici, Otomatik Klima ve Katlanan Arka Koltuklar standart olarak bulunuyor.

Honda HR-V Elegance donanımda; Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Limitleyici, 7 İnch Dokunmatik Ekranlı Honda CONNECT Multimedya Sistemi, Navigasyon, Katlanan Yan Aynalar, Çift Bölgeli Otomatik Klima ve Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi standart olarak sunuluyor.

HR-V Executive donanım seviyesinde; Anahtarsız Giriş Sistemi ve Çalıştırma Düğmesi, Işığa Duyarlı Otomatik Kararan Dikiz Aynası, Geri Görüş Kamerası, Isıtmalı Ön Koltuklar, Deri-Kumaş Kaplı Koltuklar, Gündüz Yanan LED Farlar, Tavan Rayları, Açılabilir Panoramik Cam Tavan, Karartılmış Arka Camlar ve 17 inch jantlar sunuluyor.

Honda HR-V Motor Seçenekleri
Yeni Honda HR-V’de 130 hp gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 hp gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği bulunuyor. Her iki motor da 6 ileri manuel şanzımana sahip. 1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman da sunuluyor. 1.6 i-DTEC dizel motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla birlikte geliyor. Benzinli motor seçeneğinde manuel şanzımanla karma kullanımda 5,6 lt/100 km’lik tüketim değerlerine erişilebilirken otomatik şanzımanda 5,2 lt/100 km’lik tüketime ulaşılabiliyor. Dizel motorla donatılmış Yeni Honda HR-V, 4,0 lt/100 km’lik tüketim değerine sahip. Önden çekişli Honda HR-V’nin manuel şanzımanlı versiyonu 192 km/s’lik maksimum hıza, CVT otomatik şanzımanlı versiyonu ise maksimum 187 km/s’lik hıza ulaşıyor.

Honda’nın Avrupa pazarına özel motoru 1.6 litre i-DTEC düşük emisyon ve yakıt tüketimi değerini beraberinde getiren birçok teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Common rail enjeksiyon, yüksek verimliliğe sahip küçük bir turbo besleme, düşük basınçlı EGR, yüksek emiş gücüne sahip emme manifoldu, optimize edilmiş silindir kafaları, hafif alaşım krank mili ve alüminyum blok gibi özellikler verimliliği artırırken motorun ağırlığını da düşürüyor.

Yeni Crossover Yaklaşımı; Honda HR-V
Crossover otomobil pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V, bir SUV kadar güçlü ve bir Coupe kadar dinamik ve çekici yapısıyla Crossover segmentine yeni ve benzersiz bir alternatif getiriyor. MPV kadar geniş ve fonksiyonel bir iç mekan sunan bu yapı, tasarım açısından ise SUV gücü ile coupe karizması ve dinamizmini bir araya getiriyor. Yine bu yapı birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eriten bir performans sunuyor.

Honda HR-V’nin 453 litrelik bagaj hacmi arka koltukların katlanmasıyla 1026 litreye kadar çıkıyor. 1180 mm’lik geniş yükleme ağzı ve 680 mm yüksekliğindeki alçak yükleme eşiği bagajın kullanım kolaylığını artırıyor.

İlk defa yeni Honda CR-V modeliyle tanıtılan yeni bilgi ve eğlence sistemi Honda Connect, yeni Honda HR-V’de de kullanılıyor. Honda Connect, orta ve üst ekipman seviyelerinde standart olarak sunuluyor. Uygulama tabanlı bir yapıya sahip Honda Connect akıllı telefonlarda veya tabletlerde olduğu gibi dokunmatik bir ekrana sahip.

2016 Honda HR-V Fiyat Listesi

1.5L Premium Düz vites 1498 cc Benzin 89,900 TL
1.5L Elegance (Düz) Düz vites 1498 cc Benzin 97,900 TL
1.5L Elegance (Otomatik) Otomatik vites 1498 cc Benzin 100,900 TL
1.5L Executive (Düz) Düz vites 1498 cc Benzin 104,900 TL
1.5L Executive (Otomatik) Otomatik vites 1498 cc Benzin 107,900 TL
1.6L Premium Düz vites 1597 cc Dizel 103,900 TL
1.6L Elegance Düz vites 1597 cc Dizel 111,900 TL


Yorum

1 Yorum

recep 2016-07-23 21:36:51

Aldim hayirlisi 1.6 dizel elagans....ectivuge...modeli yok dediler...kayseri inciroglu honda bayinde...olsa onu tercih ederdim ondaki özellik elagansda yok ornek acilir cam tavan deri isittmali koltuk geri görüş kamerasi gunduz yanan let farlar aklima gelen olmayanlar....
Benzer Haberler