Golf GTI TCR 330 HP ile yakında pistlerde

Volkswagen’in sportif hatchback modeli Golf GTI’ın 40’ıncı yaş gününü kutlamak amacıyla tanıtılan model, aerodinamik gövde kiti ve 330 beygirlik motoruyla öne çıkıyor.

VW'in TCR International Series'de yarışacak model, büyük bir hava girişine sahip tampon ve gösterişli çamurluklarla aerodinamik bir görünüme sahip. Elden geçirilmiş marşpiyeller ve sportif arka tampon da yeni gövde kitinin parçalarını oluşturuyor.
Sadece pist için üretilen otomobilin, ön tampon altı ve spoylerı tamamen karbon fiberden yapılmış. Ayrıca, 18 inç'lik yarış jantları yine öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.


VW Golf GTI TCR'ın kaputunun altında 2,0 lt'lik 330 beygir güç ve 410 Nm tork üreten turbo beslemeli benzinli bir ünite görev yapıyor. Altı ileri yarış şanzımanı olan otomobilde, vites geçişleri istenildiğinde direksiyon arkasındaki kulakçıklardan da yapılabiliyor. 0-100 km/s çıkışını 5.2 saniyede tamamlayan VW Golf GTI TCR'ın maksimum hızı ise 230 km/s.


VW Motorsporları Direktörü Jost Capito: "Golf GTI TCR ile birlikte müşterilerimize uygun fiyatlı yarış otomobili sunabilmek için uğraşıyoruz. Ekiplere hem uluslararası hem de ulusal düzeydeki yarışlar için özelleştirme imkanları vererek, onlar için en uygun aracı hazırlamak istiyoruz" dedi.