Geleceğin otomobili: Audi Aicon

Audi, Frankfurt Otomobil Fuarı 2017’ de geleceğin otonom otomobil, direksiyon ve pedalları olmaksızın hareket eden, dört kapılı konsept modeli Audi Aicon’ u tanıttı. Markanın fuarda öne çıkan bir diğer modeli yüksek performansı gündelik kullanımla harmanlayan Yeni Audi RS 4 Avant oldu.

Audi, Frankfurt Otomobil Fuarı 2017’ de geleceğin Audi’ sinin nasıl olacağının sinyallerini veren Audi, ayrıca performansı gündelik kullanımla birleştirmedi başarısının yeni ürünü RS4 Avant’ ın da dünya prömiyerini yaptı.

Otonom sürüşün geleceği: Audi Aicon

Tamamen elektrikle çalışacak şekilde tasarlanmış Audi Aicon, tek bir şarjla 700-800 km menzile ulaşabiliyor. Tasarımı, teknolojisi ve hareket kabiliyetiyle otonom sürüşün geleceği olan Audi Aicon, direksiyonsuz ve pedalsız tasarımıyla, modern iletişim teknolojisinin tüm imkanlarını ve ergonomisini sunan bir iç tasarıma sahip.

5.444 mm uzunluğu, 2.100 mm genişliği ve 1.506 mm yüksekliğiyle D segmentine yerleşen konsept model, Audi A8’ in aks uzunluğundan 240 mm daha uzun; 3,470 mm ölçüye sahip. Dış tasarımda geniş ön ve arka camlar ile konveks yan camlar yolcular için geniş bir alan sunuyor. Ön ve arka bölümde kesintisiz geniş yüzeylere odaklanılmış. Audi e-tron Sportback konseptinde olduğu gibi, Aicon’ da da Audi'nin gelecek nesil elektrikli otomobillerinin tipik bir özelliği olan ters altıgen tek çerçeveli ızgara bulunuyor.

Audi AI ile göz teması

Geleneksek far ve aydınlatma üniteleri Audi Aicon’ da yerini yüzlerce üçgen piksel segmenti içeren tamamen dijital görüntüleme yüzeylerine bırakmış. Geniş yüzeyler ve 600’den fazla 3 boyutlu pikselle, çok yönlü grafik, animasyon ve herhangi bir renkte bilgi görselleştirmeye olanak tanıyan sistem sayesinde Audi Aicon sürüş durumuna ve hatta yolcularına da adapte olabiliyor. Audi Aicon’ un solunda ve sağında yatay olarak yer alan ve göze benzeyen aydınlatma üniteleri, genişliyor, kısılıyor ve hatta yanından geçenleri takip edebiliyor. Bu sayede yayalar ve bisikletlileri tehlikeli durumlarla ilgili uyarmak amacıyla ekran yüzeylerinde animasyonlar kullanıyor.

Uzun hüzmeli farlar artık yok

Audi Aicon, geleceğin otonom araç sürüşüne ilişkin en gerçek işaretleri veriyor; uzun hüzmeli farlara artık ihtiyaç duyulmayacak. Lazer ve radar algılama sistemiyle karanlıkta da görüş sağlayan Audi Aicon güvenli şekilde yol alabiliyor, engelleri tespit edebiliyor.

Zamansız RS İkonu; Audi RS4 Avant

Audi’ nin RS efsanesinin rakipsiz ikonu olarak kabul ettiği Audi RS4’ ün yeni neslinin dünya prömiyeri  Frankfurt Otomobil Fuarı 2017’ de gerçekleşti. Yeni Audi RS4 Avant, 2.9 TFSI motoru 450 hp gücü ve 600 Nm tork değeriyle A4 ailesinin öncüsü konumunda. Model, quattro özelliğiyle V6 biturbo'nun gücünü dört tekerleğin tamamına dağıtıyor.

Alman markanın RS geçmişinin son ürünü olan Audi RS 4 Avant, önceki modellerde de görülen yüksek performansın gündelik kullanımına uyumunun yeni örneği.

Audi RS 4 Avant 'ın dördüncü nesli tasarımında Audi 90 quattro IMSA GTO' nun detaylarından esinlenilmiş. Tipik RS petek yapılı masif hava girişleri ve geniş, düz tek çerçeveli ızgara da belirleyici bir unsur. 0’dan 100 km/s hıza sadece 4.1 saniyede ulaşan Audi RS 4 Avant, isteğe bağlı RS dinamik paketiyle 280 km/saat maksimum hıza çıkabiliyor.

Audi A4 2017 Fiyat Listesi
Audi Q2 2017 Fiyat Listesi ve Özellikleri
Yeni 2017 Audi Q5 Türkiye’de! Fiyat Listesi
Yeni Audi Q4 Ne Zaman Gelecek?
2017 Audi Yeni A5 Sportback 1.4 TFSI Fiyat Listesi ve Özellikleri
Audi fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler