Dizel skandalı sonrası geri alınan Volkswagen ve Audiler çalındı

Michigan yetkilileri 69 adet Volkswagen ve Audi otomobilin Pontiac'daki Silverdome'dan çalındığını bildirdi.

Park alanındaki otomobiller 2017 Ocak'tan beri Dizel skandalı kapsamında firmanın geri aldığı araçlardı. Anlaşılan o ki araçlar bir diğer eyalet Indiana'da bir oto açık pazarında satılmış. Çalıntı otomobilleri satın alanlar ise sahip oldukları araçların arandığından haberdar değil.

Indiana State Polis Komiseri Jerry Goodin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Araçlara sahte plakalar yerleştirilmiş, Michigan plakaları, bu şekilde eyaletten çıkarabilmişler. Bu şekilde satmışlar, araçların üzerinde sahte plakalar var." dedi.

Yerel polisin yaptığı açıklamaya göre 69 kadar aracın kayıp olduğu açıklamasını yaptı. Araçların 32 tanesi Michigan'da bulunan Last Stop Auto 2. El otomobil galerisi tarafından çalıntı oldukları bilinmeden satın alındı. Otomobillerin her biri 11 bin dolara alındı ve açık artırmada 18 bin dolar civarı fiyatlara satıldı.

Bu hafta içerisinde Volkswagen, Dizel skandalı çerçevesinde trafiğe çıkması yasaklanan araçların bazılarını Detroit'e geri götürmüştü. Bazı yazılım güncellemelerinin ardından EPA araçların satılmasına izin vermişti. Alman üretici bu gelişmenin ardından bazı araçların kayıp olduğunu fark etti.

"VW geri aldığı araçların hepsinin kayıtlarını tutuyordu. Geri alınan araçların VIN numaraları sistemde tekrar görünmeye başlayınca bir sıkıntı olduğu anlaşıldı."

Bu zamana kadar 22 kadar araç Indiana Eyalet Polisi tarafından bulundu. Volkswagen Grubu ise araştırma devam ettiği için konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

Volkswagen Grubu sözcüsü Salı günü konuyla ilgili, "Araştırma devam ettiği için yorum yapamıyoruz." açıklamasını yaptı.

2018 Volkswagen-VW T-ROC Fiyat Etiketi ve Özellikleri Açıklandı
Volkswagen-VW Arteon 2017 Türkiye Fiyat Listesi
2017 Volkswagen-VW Arteon Test Sürüşü ve Yorum
Yeni kasa Volkswagen-VW Jetta 2018 görüntülendi!
Volkswagen-VW T-ROC ilk kez görüntülendi! Fiyat ne olur?
2017 Volkswagen Amarok 3.0 TDI V6 Test Sürüşü
Volkswagen-VW Amarok vs Toyota Hilux Karşılaştırma-Test-Yorum
2017 Yeni VW Caravelle Highline Fiyat Listesi ve Özellikleri
2017 Volkswagen-VW 7 Kişilik Tiguan Allspace Fiyatı ve Özellikleri
Volkswagen – VW fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler