Bu Gidişle Paris Otomobil Fuarı Otomobilsiz Kalacak

İki yılda bir düzenlenen bu önemli otomobil fuarına katılmayan 9. üretici olma ihtimali var.

Paris Otomobil Fuarı'na katılmayacaklar listesine başka bir üretici daha ekleniyor. Görünüşe göre firma 2 senede bir düzenlenen önemli fuara katılmama kararı almış. Fransa'nın güvenilir kaynaklarından olan Autoactu.com'un Volkswagen'in Fransız kollarından biri ile yaptığı görüşmede şu ifadelerle konuşmuş:

"Volkswagen markası, uluslararası otomobil fuarları ile alakasını devamlı değerlendiriyor ". Bunun yanında firmanın fuarda olmamasına rağmen şehir içinde test sürüşleri gibi organizasyonlar düzenleyeceğinin de altı çizildi. VW, aynı Volvo'nun son yıllarda yaptığı gibi modellerine özel lansmanlar yapmayı planlıyor. Volkswagen'in kendisi fuarda olmasa da sahibi olduğu Skoda, SEAT, Audi ve Porsche markaları Paris'te yerlerini alacak. Bentley ve Bugatti'nin de organizasyona katılımı henüz kararlaştırılmamış. İngiliz lüks marka, Continental GTC ve Flying Spur gibi yeni modelleri test edilirken yakalanmıştı. Yani Bentley'in fuara katılıp yeni bir model tanıtması oldukça mümkün gibi gözüküyor.

Volkswagen, - Ford, Infiniti, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Subaru ve Volvo'nun ardından- 2018 Paris Otomobil Fuarı'na katılmayacağını açıklayan 9. marka oldu. Fiat-Chrysler Automobiles'de henüz durumu belli olmayan markalardan. Öte yandan katılacağı kesinleşen firmalar ise: Citroën, Hyundai, Jaguar, Kia, Land Rover, Lexus, Mercedes-Benz, Peugeot, Smart, Suzuki ve Toyota. VW'nin açıklaması, geçtiğimiz günlerde Audi'nin Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'na katılmayacağını belirten demeç ile benzerlik gösteriyor. Aynı fuarda firmanın rakipleri BMW ve Mercedes'te olmayacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler